петък, май 3, 2024
HomeTennisПеткович в последния 16 в Хамбург - таланти елиминирани

Петкович в последния 16 в Хамбург – таланти елиминирани

Андреа Петкович е единствената германска тенисистка досега, достигнала до последните 16 на Откритото първенство на Европа в Хамбург.

34-годишната Петкович победи в първия кръг Тамара Корпач (27) от Калтенкирхен с 6:3, 6:3 за 80 минути. В кръга на най-добрите 16 Петкович, която е осма поставена, сега ще се изправи срещу Мисаки Дой от Япония.

Ян-Ленард Щруф (32 г.) от Варщайн пропусна да поднесе малка изненада, като въпреки силното си представяне загуби с 6:3, 3:6, 6:7 (2:7) от 26-ия в света Карен Хачанов от Русия.

Lys, Schunk, Topo и Rehberg out

Първи излязоха младите надежди Ева Лис, Настася Шунк, Марко Топо и Макс Ханс Реберг. Това означава, че от единадесетте германски професионалисти, които започнаха в основната схема, само петима все още участват в турнирите на АТП и WTA на клей преди края на първия кръг във вторник. Четирима от тях, включително четвъртфиналистът от Уимбълдън Юле Нимайер, ще изиграят мачовете си от първия кръг във вторник.

В понеделник 20-годишната Лис трябваше да признае поражението си от аржентинката Мария Карле за 2:28 часа с 5:7, 6:3, 2:6. Играчът от Хамбург беше твърде непостоянен, за да достигне за първи път до 16-ия кръг на турнира в Ротенбаум. Шунк (18 г.) загуби с 1:6, 4:6 от Александра Саснович от Беларус.

18-годишният квалификант Топо загуби откриващия си мач с 5:7, 3:6 от Алекс Молкан от Словакия. Роденият в Мюнхен състезател в миналото се е състезавал за Сърбия, а от това лято отново играе за Германия. След добро начало 18-годишният Реберг загуби с 6:3, 5:7, 1:6 от Йозеф Ковалик от Словакия.