петък, май 3, 2024
HomeFootballПепи и Ааронсон от Union дават на САЩ добро усещане преди сблъсъка...

Пепи и Ааронсон от Union дават на САЩ добро усещане преди сблъсъка с DFB

Месец преди срещата с отбора на ДФБ САЩ победиха Оман с 4:0 в контрола. За професионалиста от Волфсбург и бившия специалист на Байерн това беше специален мач от лична гледна точка

В крайна сметка това беше разлика в класите: При победата на националния отбор на САЩ над Оман с 4:0 в контролна среща в Сейнт Пол/Минесота всички статистически данни говореха в полза на домакините. Двама настоящи и двама бивши специалисти от Бундеслигата бяха в центъра на вниманието.

Ааронсон от Унион Берлин вкара в 60-ата минута с пряк свободен удар за 2:0, а Балогун (13-ата) и бившият играч на Аугсбург Пепи (79-ата), който също като Ааронсон сега е в ПСВ Айндховен, вкараха другите голове. Защитникът на Оман Ал-Брайки (81 г.) си отбеляза автогол за крайния резултат.

Бившият играч на Мюнхен и настоящ съотборник на Пепи в PSV се появи за първи път в отбора на САЩ: Тилман започна в трима души в средата на терена заедно с Муса и Маккени. Своя дебют някога направи и Паредес от Волфсбург, който беше заменен в заключителните етапи.

СаЩ ще бъдат домакини на Копа Америка следващото лято

„Видях един млад отбор. Появиха се много млади играчи, така че като цяло съм много доволен от това, което видях“, заяви спортният директор Мат Крокър. За централния нападател Балогун това беше втори гол в четвъртия му международен мач за САЩ. Бившият английски национал до 21 години смени асоциацията си през май.

САЩ ще бъдат домакини на Копа Америка през следващото лято. Това е най-важният турнир за тима на старши треньора Грег Берхалтер преди Световното първенство две години по-късно, на което САЩ са съорганизатори заедно с Мексико и Канада.

Следващото изпитание идва след месец, когато САЩ се изправят срещу националния отбор на Германия на 14 октомври (21:00 ч. немско време), който след това приема и съдомакина Мексико в рамките на турнето си в САЩ.