четвъртък, май 16, 2024
HomeBasketballПеликанс запазват шансове за плейофите - Бриджис предизвиква скандал

Пеликанс запазват шансове за плейофите – Бриджис предизвиква скандал

Атланта Хоукс и Ню Орлиънс Пеликанс получават по един шанс за последните два билета за плейофите. НБА в сряда.

Ястребите спечелиха 132-103 точки в двубоя си с Шарлот Хорнетс и сега ще се изправят срещу Кливланд Кавалиърс в петък. Победителят в този мач ще получи последния билет за плейофите в Източната конференция и ще се изправи срещу Маями Хийт в първия кръг.

Срещу „стършелите“ „ястребите“ завършиха мача със силна трета четвърт с 42:24. Трей Йънг вкара 24 точки за „ястребите“, а ЛаМело Бол беше най-добрият реализатор в мача с 26 точки. Звездата на „Стършелите“ Майлс Бриджис предизвика скандал, когато в последната четвърт се оплакваше толкова много, че трябваше да напусне терена заради две технически нарушения.

При влизането си в съблекалнята един фен го освирка обидно, което накара Бриджис да изгуби самообладание и да го уцели с предпазителя си за уста. Бриджис пропуснал поддръжника и вместо това ударил в лицето младо момиче. „Това е неприемливо“, признава 24-годишният мъж след това, „Със сигурност не е характерно за мен, но поемам цялата отговорност, разбира се.“

CJ McCollum вкара 32 точки за Пеликанс

Междувременно Пеликаните спечелиха със 113:103 срещу Сан Антонио Спърс и сега трябва да се изправят срещу Лос Анджелис Клипърс на Айзея Хартънщайн за последния билет за Западната конференция. Който спечели този мач, ще се изправи срещу Phoenix Suns в първия кръг на плейофите.

Подобно на „Хоукс“, „Пеликаните“ имаха добра трета четвърт, но почти непрекъснато увеличаваха преднината си и позволиха на „Шпорите“ да се върнат в играта едва в последните минути. Най-резултатен беше Си Джей Макколъм с 32 точки за Пеликанс.