понеделник, май 20, 2024
HomeNBAПейсърс на Тайс побеждават Бъкс на Антетокунмпо - въпреки страхотния му резултат

Пейсърс на Тайс побеждават Бъкс на Антетокунмпо – въпреки страхотния му резултат

Милуоки Бъкс не успяват да задържат ясна преднина срещу Индиана Пейсърс. Германецът прави своя дебют за сезона за домакините. НБА в петък сутринта

Въпреки рекордния за сезона резултат на Джанис Антетокунмпо, Милуоки Бъкс бяха победени от Индиана Пейсърс в НБА. Гръкът вкара 54 точки в четвъртък (местно време), но Бъкс загубиха със 124:126 (60:66) при гостуването си. Шампионите от 2021 г. претърпяха третото си поражение в осмия мач от сезона.

Антетокунмпо не успя да постигне само една точка от личния си рекорд от предишния сезон. Двукратният MVP обаче допусна и общо осем обрата срещу Пейсърс, два от които само в спорната последна минута

Първи мач за сезона за Тейс

В средата на последния период „Бъкс“ все още водеха с десет точки, но „Пейсърс“ успяха да се върнат в мача, за което допринесе американският национал Тайрис Халибъртън. Халибъртън вкара тройка 89 секунди преди края, за да даде на Пейсърс преднина от 122:121.

Германският национал и световен шампион Даниел Тейс се появи за първи път през сезона за домакините в деветия мач – макар и само за осем минути, в които Тейс отбеляза две точки. Въпреки силното си представяне на Световната купа, преди това центърът беше оставен на пейката, без да се появи, като събра минути само в един мач преди сезона

Франц Вагнер води в края, но това не е достатъчно

Франц и Мориц Вагнер бяха в действие с Орландо Меджик в Мексико Сити в четвъртък (местно време), но братята световни шампиони претърпяха поражение със 119:120 (69:73) от Атланта Хоукс. Франц Вагнер бе извел Магията напред със 119:117 42 секунди преди края, но Дежунт Мъри от Атланта удари решителната тройка за победата.

Така Орландо допусна четвъртото си поражение в осмия мач от сезона. Франц Вагнер се отличи с дванадесет точки и седем борби, а Мориц Вагнер вкара 13 точки.