петък, май 3, 2024
HomeNBAОтрицателен рекорд за Уембаняма и Spurs - братята Вагнер успешни

Отрицателен рекорд за Уембаняма и Spurs – братята Вагнер успешни

17 поредни поражения – Сан Антонио Спърс никога досега не са имали това. Досега. Дори най-големият талант Виктор Уембаняма не можа да предотврати негативния рекорд. Орландо Меджик спечели с братята Вагнер, докато Денис Шрьодер претърпя поредното поражение въпреки доброто си представяне

Орландо Меджик, водени от двамата световни шампиони по баскетбол Франц и Мориц Вагнер, очевидно са преодолели лекия си спад в НБА. Орландо спечели със 104:94 у дома срещу Кливланд Кавалиърс и отпразнува втората си поредна победа след две поредни поражения.

Франц Вагнер вкара 19 точки и грабна осем борби, но нямаше добър ден от линията за три точки. Нито една топка не попадна в коша при петте опита. Брат Мориц вкара осем точки за 18 минути, а Паоло Банчеро беше най-добрият реализатор на Магията (20 точки, но 9/21 от игра и осем борби). Кавс, от друга страна, вкараха едва 35,3 процента от стрелбите си. С 16-ата си победа за сезона Меджик настигнаха рекордните шампиони Бостън Селтикс на върха в Източната конференция, въпреки че Селтикс до момента са допуснали две поражения по-малко.

Сезонът все още не върви по план за капитана на националния отбор Денис Шрьодер и Торонто Раптърс. Канадците загубиха със 130:136 от Ню Йорк Никс с Айзея Хартънщайн и с девет победи през този сезон в момента биха били само зрители в плейофите. Никс, от друга страна, явно са на път да стигнат до финала с 13 победи и само девет поражения.

Следната загуба на Раптърс въпреки силния Шрьодер

Шрьодер се представи добре и записа дабъл-дабъл с 20 точки и десет асистенции. Дори той обаче не успя да предотврати четвъртото поредно поражение на Раптърс. Хартънщайн вкара единадесет точки и грабна осем борби за Никс.

От друга страна, Лос Анджелис Клипърс и Даниел Тайс все още са в подем. Клипърс спечелиха домакинския си мач срещу Портланд Трейл Блейзърс със 132:127 и отпразнуваха четвъртата си поредна победа. Тейс обаче имаше само поддържаща роля. 31-годишният играч изигра 14 минути и допринесе с три точки. Кави Леонард поведе своя отбор с 34 точки, а Пол Джордж и Джеймс Хардън добавиха по 20 точки. В другия край Анфърни Саймънс отбеляза 38 точки.

Отново без контузения Максимилиан Клебер – а също и без контузените Кайри Ървинг, Тим Хардауей-младши, Грант Уилямс и Джош Грийн – Далас Маверикс отпразнуваха поредния си успех. В гостуването срещу Мемфис Гризлис, спечелено със 120:113, Лука Дончич (35 точки) отново бе отличникът за тексасците, но блестяха и ролевите играчи около Джейдън Харди (19), Данте Екзъм (16) и Дерек Лайвли II (16 и 16 борби). Джарън Джаксън младши се отличи за Мемфис с 41 точки.

Wembanyama се фокусира върху „дългосрочната цел „

Междувременно Сан Антонио Спърс постави негативен рекорд със суперталанта Виктор Уембаняма (15 точки, 18 борби, 5 блока и плакатен дъмпинг над Алперен Сенгун). Тексасците претърпяха 17-ото си поредно поражение с 82:93 от Хюстън Рокетс, серия, която никога не е била подобрявана в историята на отбора – но Пистънс загубиха още повече мачове подред този сезон; след поражението със 123:131 от Индиана Пейсърс Детройт вече има 20 поредни загуби. Особено безспорен беше процентът на трите точки на „шпорите“, като само пет от 41 опита попаднаха в коша.

„Разбира се, че в момента не е лесно“, каза Уембаняма след мача за настоящата ситуация в Сан Антонио. „Но ние нямаме друг избор, освен да продължим и да се борим. Хубавото е, че никой не се съмнява, че в крайна сметка ние ще бъдем победителите. Мразя да губя, но оставам фокусиран върху дългосрочната цел“.

Междувременно „Ню Орлиънс Пеликанс“ излизат с впечатляваща победа над най-добрия отбор в Западната конференция – „Минесота Тимбъруулвс“. При победата със 121-107 Зион Уилямсън отговори на критиките, отправени към него след катастрофалната загуба от „Лейкърс“ с 89-133 в полуфинала на турнира през сезона, като вкара 36 точки с 13/17 от игра за „вълците“.