петък, май 3, 2024
HomeFootballОтново бедро: Де Бройне ще пропусне ManCity за няколко седмици

Отново бедро: Де Бройне ще пропусне ManCity за няколко седмици

Тройните победители Манчестър Сити ще трябва да се справят без Кевин Де Бройне през следващите няколко седмици. Полузащитникът се контузи при откриващия мач от Висшата лига срещу Бърнли (3:0) и заради това получи съвет от мениджъра си след това.

Същото, което се случи във финала на Шампионската лига срещу Интер Милано в средата на юни, сега се повтори: Кевин Де Бройне, контузен в бедрото, бе заменен преди почивката и сега засега е в ролята на зрител.

„За съжаление той отново получи контузия“, заяви треньорът на Де Бройне Пеп Гуардиола в петък вечерта след успешното откриване на сезона в Бърнли, в което вече се наложи да извади своя полузащитник от терена в средата на първото полувреме. Белгиецът се е контузил „на същото място и в същата позиция, както в Шампионската лига“, обясни Гуардиола след мача и обяви, че стратегът му ще пропусне „няколко седмици“ оттук нататък.

Де Бройне беше принуден да се оттегли от финала на Шампионската лига преди два месеца преди полувремето заради разкъсано мускулно влакно в бедрото. Уязвимостта на 32-годишния играч към контузии сега накара Гуардиола да каже: „Той трябва да си избистри главата и да се отпусне“.

Дори и без Де Бройне, МанСити се справи с първата си задача за новия сезон без особени затруднения. Бърнли се оказа смел съперник, но бившият играч на Дортмунд Ерлинг Хааланд още в началото зададе посоката на победата (4.), след което добави и втори гол (36.). Последната дума имаше Родри (75.), който вече беше решил финала на кралския клас.