неделя, май 19, 2024
HomeTennisОткритото първенство на Австралия: Защитаващата титлата си Осака отпадна

Откритото първенство на Австралия: Защитаващата титлата си Осака отпадна

Мелбърн – Защитаващата титлата си Наоми Осака отпадна в третия кръг на Откритото първенство на Австралия, след като пропусна два мачбола.

Японската тенисистка загуби тежък мач срещу американката Аманда Анисимова с 6:4, 3:6, 6:7 (5:10) в Мелбърн. Тайбрекът в третия сет се играе до десет точки в Мелбърн. Осака не успя да реализира два мачбола при 5:4 в третия сет.

„Беше забавно да играя“, каза световният номер 14: „Борих се за всяка точка. Не мога да се натъжавам за това. Аз не съм Бог. Не мога да печеля всеки мач.“

През миналата година Осака оповести депресията си. Тя се е отказала от Откритото първенство на Франция и е пропуснала Уимбълдън. На Олимпийските игри в Токио тя отпадна рано. След Откритото първенство на САЩ през септември миналата година четирикратният победител в турнири от Големия шлем се оттегли от тениса и си взе продължителна почивка.

„Имам чувството, че израснах много в този мач. Мисля, че в последния мач, който играх в Ню Йорк, имах съвсем различна нагласа“, каза Осака в Мелбърн след загубата от 20-годишната 60-а в света Анисимова: „Затова съм доволна от това как се получи.“

С отпадането си от първия за сезона турнир от Големия шлем в Мелбърн Осака се лиши от възможността да се изправи срещу австралийката Ашли Барти в 16-ия кръг. Световната номер едно победи италианката Камила Джорджи с 6:2, 6:3 и сега ще се изправи срещу Анисимова.