понеделник, май 6, 2024
HomeNBA"Отбранителна битка": Мавс отвръщат на удара при завръщането на Кави - изненадата...

„Отбранителна битка“: Мавс отвръщат на удара при завръщането на Кави – изненадата на Пейсърс

Всичко предстои в серията между Лос Анджелис Клипърс и Далас Маверикс – и благодарение на Макси Клебер. Минесота Тимбъруулвс са безмилостни, на Милуоки Бъкс им липсва централната част. НБА в сряда сутринта

Двата отбора бяха близки още в редовния сезон. И всичко все още е отворено в плейофната им серия в четвъртфиналите на конференцията. С победата си с 96:93 в Лос Анджелис Клипърс Далас Маверикс изравниха 1:1 след поражението на старта и сега могат да играят два пъти у дома. Необходими са четири победи, за да продължат напред.

Тексасците откраднаха мач номер две, въпреки че Кави Леонард се завърна на паркета на Crypto.com Arena за Клипърс. Играта се люшкаше напред-назад и когато калифорнийците сякаш обърнаха развоя на събитията в своя полза, Мавс затегнаха юздите и дадоха решителен обрат на двубоя със 17:3.

„Мисля, че днес просто играхме с правилния език на тялото и с правилната енергия“, заяви пред ДПА Макси Клебер, един от двамата германци в тази серия. Разликата спрямо миналия сезон е, че в такива ситуации просто оставаме заедно като отбор. Знаем, че това са дълги мачове, това е серия, така че винаги трябва да вярваме като отбор.“

Екипният дух и индивидуалната класа

Екипният дух пред индивидуалната класа? Или отборен дух и индивидуален клас? Във всеки случай суперзвездите се представиха. Лука Дончич отново събра страхотен набор от статистически данни, включително пет тройки, които доведоха до 32 точки, шест борби и девет асистенции за 46 минути игра на словенския плеймейкър. На негова страна: Кайри Ървинг (23 точки, четири тройки). Новото попълнение Пи Джей Уошингтън беше също толкова впечатляващ (18 точки), колкото и силния в защита Клебер (28 минути, шест борби), който вкара две важни тройки в предни позиции.

„Вероятно ще бъде битка в защита, а след това наистина ще зависи от това кой ще прави открити стрелби“, каза Клебер за изхода на този двубой. Джеймс Хардън – който реализира само два от десет изстрела от центъра – и Пол Джордж вкараха по 22 точки за Клипърс, а Леонард се отчете с 15 точки. Както и в първия двубой, Даниел Тайс не беше привлечен в

Сиакам на най-високо ниво – Макданиълс постави Сънс в сянка

Какво още се случваше в сряда вечер? Подобно на „Мавс“, „Индиана Пейсърс“ сложиха възклицателен знак и изравниха резултата на 1:1 с убедителна победа със 125:108 при гостуването си на „Милуоки Бъкс“. Привлеченият от Торонто Паскал Сиакам блесна особено силно с 37 точки, единадесет борби и шест асистенции пред две домакински срещи. Дамиан Лилард отново бе най-резултатният играч за Бъкс с 34 точки, докато Джанис Антетокунмпо бе силно пропуснат. „Трябва да бъдем гладният отбор, отборът, който иска да покаже нещо“, заяви Сиакам, който вече беше вкарал 36 точки в първия мач. Все още не е ясно кога контузеният Антетокунмпо ще може да помогне на Лилард &; Ко да се върнат на правилния път.

Междувременно Минесота Тимбъруулвс изглежда явно са на прав път, след като победиха Финикс Сънс със 105:93 и поведоха с 2:0. Безмилостни в защита, по-специално (Джейдън Макданиълс!), T-Wolves не дадоха почти никакво пространство за дишане на Suns и техните звезди Кевин Дюрант и Девин Букър. Букър вкара 20 точки, Дюрант – 18. Макданиелс беше не само безпощаден под собствения си кош, но и се открояваше в нападение от стартовата петица на домакините (25 точки), която завърши с двуцифрени показатели.