понеделник, април 29, 2024
HomeBundesliga"Намерихме се един друг": Njinmah хвали и дава леко разрешение

„Намерихме се един друг“: Njinmah хвали и дава леко разрешение

SV Werder Bremen постигна истинска трудна победа на терена на 1. FC Köln. Жокерът Джъстин Нджинма беше златният голмайстор – с дебело превързан глезен

Justin Njinmah засега изгледа футболната вечер в Кьолн от пейката, като звездата на Бремен изхвърли от стартовата единайсеторка Ник Волтемаде. По този начин Оле Вернер включи в игра едър и физически нападател редом с Марвин Дъч вместо Нджинма, който е бърз нападател на контраатаки. Волтемаде успя да отбележи само един гол, а 22-годишният футболист бе освободен след 66 минути.

Нджинмах влезе в игра – с ясна мисия. „Треньорите ми казаха да вляза от пейката днес и да реша мача“, заяви бранителят на Бремен пред DAZN Preis. И на жокера не му трябваше много време, за да приложи това на практика: Мичъл Вайзер подаде в наказателното поле отдясно, стражът на Кьолн Марвин Швебе нещастно прескочи подаването и Нджинма вкара откриващия гол за Бремен с първото си докосване на топката. „Бях изненадан, че топката премина по този начин, но винаги тренираме пробягване до втория стълб за кръстосване.“

Добър като от времето на Рехагел

Всъщност Бремен не изигра добър мач в Кьолн, поне с топката. Въпреки това Вердер се защитаваше чисто през по-голямата част от времето и имаше и късмет, че предизвикателството в наказателното поле на вратаря Михаел Цетрер срещу Лука Килиан не беше зачетено като фаул, което означава, че в крайна сметка те постигнаха третата си поредна победа с 1:0 далеч от дома – за последен път това се случи през 1981/82 г. при Ото Рехагел. „Намерихме си краката. Тренировките са по-забавни, мачовете са по-забавни и навлизаме в един поток. Вече можем да печелим и мръсни мачове“, каза Нджинмах за новото качество на Бремен

Фридл похвали новия подход на Вердер

След сътресенията през лятото Вердер изглежда се стабилизира, отчасти защото се съгласи с ясна посока на развитие на Везер. „След Нова година седнахме заедно и си казахме, че пътят към успеха е защитата. Винаги сме готови за гол“, заяви капитанът Марко Фридл, който предотврати изравнителния гол на Кьолн с изчистване на линията.

След 22 мача Бремен вече е събрал 29 точки, което първоначално означава седмо място – само на три точки зад първото международно място. Всичко на Везер щеше да е наред, ако не беше дребната неприятност на Нджинма, който след последния съдийски сигнал лежеше на земята от болка.

Авторът на победния гол беше грубо препънат от Тимо Хюберс в последните минути, изкълчи си глезена при това и напусна терена с дебело превързан глезен. „Не мисля, че е много лошо, все още мога да ходя малко. Извивам си глезена много често по време на акция. Просто много ме боли“, каза Нджинма, който ще бъде прегледан по-внимателно през следващите дни.