неделя, април 28, 2024
HomeNBAНай-доброто от сезона: галавечерта на Шрьодер не е достатъчна за Nets -...

Най-доброто от сезона: галавечерта на Шрьодер не е достатъчна за Nets – Йокич унищожава Селтикс

Денис Шрьодер вкарва повече точки от всякога през този сезон в НБА. Но това все още не е достатъчно за Бруклин Нетс да победят Детройт Пистънс. Възможната прогноза за финалите в Денвър отива при Нъгетс

31 точки на Денис Шрьодер не бяха достатъчни за победата на Бруклин Нетс в НБА. Въпреки най-доброто представяне за сезона на капитана на световните шампиони, Нетс загубиха със 112:118 от Детройт Пистънс в четвъртък вечер (местно време). Шрьодер потапяше силно дванадесет от 17-те си опита за стрелба (5/7 тройки) и също така раздаде осем асистенции. Всичко беше открито при 98:98, но след това Пистънс дръпнаха с девет поредни точки.

Преди това „Нетс“ бяха спечелили три от четири мача, но сега претърпяха горчив неуспех срещу втория по сила отбор в лигата. Бруклин (25-38) все още има три победи по-малко от Атланта Хоукс (28-34), които в момента заемат последното място в плейофите на Изток. Професионалистът на Пистънс Джейдън Айви отбеляза най-много точки в мача в Детройт – 34.

Междувременно Макси Клебер записа поредна победа с Далас Маверикс след последните три поражения. Той вкара три точки и грабна четири борби при победата със 114:108 срещу Маями Хийт. Лука Дончич записа пореден трипъл-дабъл с 35 точки и по единадесет асистенции и борби. Това беше петият пореден трипъл-дабъл на Дончич с поне по 30 точки. Само Ръсел Уестбрук е постигал това преди него по време на престоя си в Оклахома Сити Тъндър.

Йокич увеличава температурата – Едуардс е отличен

В Денвър се състоя евентуална предпремиера на финалите на НБА през юни – действащите шампиони „Нъгетс“ бяха домакини на най-добрия отбор в лигата в момента – „Бостън Селтикс“. А Никола Йокич отново беше в отлична форма. Сърбинът отбеляза 32 точки (11/19 FG), дванадесет борби и единадесет асистенции, за да изведе Денвър до победа със 115:109. Джейсън Тейтъм, от друга страна, не изигра най-добрата си вечер (15 точки, 5/13 FG).

Въпреки това двубоят остана вълнуващ до самия край, тъй като Джейлън Браун влезе в ролята на титуляр за „Селтикс“ с 41 точки (и 14 борби), а Джру Холидей удари няколко тройки в заключителната фаза на мача, за да върне Бостън на близко разстояние. В крайна сметка обаче пропуснатата стрелба на Тейтъм, забитата от Аарон Гордън топка, подготвена от Йокич, и сигурният удар на Денвър от линията за свободни удари направиха всичко ясно.

Въодушевлението беше ключовата дума и в Индиана: Антъни Едуардс даде тласък на „Минесота Тимбъруулвс“ в отсъствието на контузения Карл-Антъни Таунс с 44 точки, а в последните секунди беше и решаващият човек по пътя към победата на „вълците“ със 113:111 над „Индиана Пейсърс“. Изключителният Едуардс не само отбеляза 16 точки само в четвъртата четвърт, но и осигури победата със зрелищен блок само секунди преди финалната сирена. По този начин Вълците (44-19) остават на първо място на Запад.

Уикендът на звездите 2027 се присъжда на Финикс

След Индианаполис преди две седмици Сан Франциско е следващият домакин на Мача на звездите в НБА. Новата арена на Лос Анджелис Клипърс ще я последва през 2026 г., а след това Финикс през 2027 г. Лигата направи съобщението в четвъртък (местно време). Въпреки че шоу мачът между най-добрите професионалисти всяка година губи спортната си стойност, домакинството на мача и околностите му е голяма чест и търсенето сред американските градове е голямо. Преди две седмици в Индианаполис отборът от Източната конференция победи отбора от Западната конференция с 211:186, което е най-високият резултат в историята на Мача на звездите.