неделя, април 28, 2024
HomeNBA"Мравката" поставя Колинс на плаката и изкълчва пръста му - Харт играе...

„Мравката“ поставя Колинс на плаката и изкълчва пръста му – Харт играе с него

Ню Йорк Никс се върнаха на правилния път след притесненията си от контузии, а Исая Хартънщайн също набира скорост. Антъни Едуардс постави един от двата специални акцента – но не остана невредим. НБА във вторник сутринта

Ню Йорк Никс (41 победи, 27 загуби) спечелиха мача на Запад срещу Изток със 119:112 при гостуването си на Голдън Стейт Уориърс (35-32) в Сан Франциско за четвъртата си поредна победа. След серия от 8:0 в началото ходът бързо се оформи и водачеството не премина от една ръка в друга. Стартовата петица на гостите свърши силна работа, като особено се отличи Джош Харт: Джош Харт. Стрелецът беше първият професионалист, който изигра пълни 48 минути през този сезон в НБА, а освен това записа трипъл-дабъл с по десет точки, единадесет борби и единадесет асистенции.

Jalen Brunson дърпаше конците, както обикновено (34 точки, седем асистенции), а в бекграунда го заместваше Майлс Макбрайд с 29 точки. Под коша Айзея Хартънщайн бавно се завърна към януарската си форма след период на проблеми с подколянното сухожилие и си осигури седми дабъл-дабъл за сезона с 13 точки и десет борби. Стивън Къри вкара 27 точки за Дъбс.

Едуардс изкълчи пръста си

На Голямото солено езеро, където „Минесота Тимбъруулвс“ гостува на „Юта Джаз“. Антъни Едуардс увенча победата на гостите като фаворити със 114:104 с гръмотевичен слам-данк над жалкия Джон Колинс в третата четвърт. И двамата играчи получиха контузии, Едуардс (32 г., 25 г. след почивката) беше с поправен изкълчен пръст, а Колинс беше изваден от игра със съмнение за сътресение на мозъка. T-Wolves (47-21) остават по петите на лидера на Запад OKC (47-20).

Ръсел оставя Коби зад гърба си

В същото време Лос Анджелис Лейкърс със суперзвездата Леброн Джеймс изпълниха задълженията си и победиха Атланта Хоукс (30-38) с категоричното 136:105 (73:59). Те обаче трябваше да се примирят с подобно зрелищно забиване на топката, както и Джаз: Джейлън Джонсън (25) прескочи Остин Рийвс с дълъг разбег, за да забие топката с пълна сила.

„Крал“ Джеймс отбеляза 25 точки и десет асистенции за вечерта, а Д’Анджело Ръсел (27) увеличи актива си от три точки през сезона на 183 с шест успешни стрелби, поставяйки нов рекорд на „Лейкърс“. Старият рекорд се държеше от легендата на клуба Коби Брайънт (180, 2005/06 г.). Лейкърс (37-32) остават на девето място на Запад и изостават с две победи от шестото, защото Сакраменто Кингс (39-28) победиха Мемфис Гризлис със 121:111.