понеделник, април 29, 2024
HomeSerie AМного работа и малко студ: Roma се стреми към място в Шампионската...

Много работа и малко студ: Roma се стреми към място в Шампионската лига

Като професионалист на Рома в продължение на много години, Даниеле де Роси беше известен като работен кон и прахосмукачка пред защитата. Новият треньор очевидно е предал това ДНК на своите подопечни. Защото в Салерно не беше особено приятно

Някак си беше объркан, но в крайна сметка реален светът в Салерно, тъй като в края на 22-ия мач от Серия А долният отбор в таблицата се изправи срещу Рома, който е в международната надпревара.

Въпреки че „джалоросите“ оправдаха ролята си на фаворити по отношение на данните от мача след победата с 2:1 срещу отбора от дъното Хелас Верона в едва втория си мач под ръководството на наследника на Жозе Моуриньо Даниеле де Роси, те не бяха опасни в атака. Изобщо не. Имаше остра липса на голове и никакво действие

Рим владее топката, Салерно – шансовете

За разлика от тях, аутсайдерите от Салерно, наскоро победени три пъти поред с 2:1, подкрепяни от страстните фенове на домакините, дебнеха за малкото си шансове и след това се опитваха да нанесат удар с бързи пасове.

Шансовете да поведат през първото полувреме не бяха незаслужени и дори бяха по-многобройни. Нито един от тях обаче не беше оползотворен: Вече 36-годишният Кандрева, който беше неуморна движеща сила до последния съдийски сигнал, пропусна в 24-ата минута, а Брадарич (31) и Чауна (32) не успяха да вкарат от добри позиции, като стражът на AS Руи Патрисио ги спаси, след което старият Кандрева опита отново, този път за малко да пропусне (35). Нападателят Сими, който има само един гол през този сезон, завърши серията от шансове с удар с глава, който се отклони встрани от вратата (43′).

А от играчите с големи имена – Дибала, Лукаку и Ел Шаарауи? Точно така, от тези трима не се получи почти нищо

Дибала е ледено студен, Пелегрини е сух като прах

Неутралният зрител вече имаше усещането, че Салерно може да получи разписка за пропуснатите си възможности. И ето, че тя беше доставена от Дибала. След явна игра с ръка на Маджоре след удар с глава на Кристанте, която беше отсъдена малко след подновяването на играта и въпреки масовите оплаквания беше потвърдена и от VAR (50′), аржентинският световен шампион се извиси от бялата точка. И той оправда репутацията си на експерт по наказателните удари: Дибала реализира с мощен финт с левия крак в долния ляв ъгъл, а 38-годишният мексиканец Очоа се гмурна в другия ъгъл на наказателното поле (51′).

В 66-ата минута „джалоросите“ дори бяха на крачка от това да направят разликата: Дибала предостави на връхлитащия Карсдорп прекрасен пас със задна ножица, след което последният подаде точно в петметровата зона за прокрадващия се Пелегрини. Капитанът на AS вкара от близко разстояние, за да направи резултата 2:0.

Не можеше да се отрече, че отборът в дъното на таблицата има желание за победа, особено след като Кастанос успя да направи 2:1 с глава (70′). Защитата на римляните обаче не позволи да се случи нищо повече и затова успя да се справи без двигателя на атаката, който все още не работеше гладко, въпреки някои много отворени зони за контраатаки – Лукаку например не изглеждаше много присъстващ тази вечер. В крайна сметка имаше само две разбърквания: Кандрева напразно искаше дузпа за малко дърпане на съперника Ллоренте (86′), а резервата Икуемеси имаше още един приличен удар с глава. Руи Патрисио обаче спаси топката (90.+2).

И така все по-изпадащият от дъното на класирането клуб на САЩ Салернитана загуби горчиво за четвърти пореден път с 1:2 и остана с оскъдните дванадесет точки, докато Рома увеличи актива си до 35 точки чрез трудова победа и е само на малко зад Аталанта на петото място.