четвъртък, май 16, 2024
HomeBundesligaМечтата на Тела да стане международник се сбъдва

Мечтата на Тела да стане международник се сбъдва

Нейтън Тела все още не е успял да си спечели редовно място в Леверкузен – но мечтата му да стане международник вече се сбъдва

През лятото Нейтън Тела премина от изпадналия от Висшата лига Саутхемптън в Байер 04 Леверкузен в Рейнската област за 23 млн. евро и подписа дългосрочен договор до 30 юни 2028 г. Амбициите му бяха големи, но той все още не е успял да се превърне в редовен играч.

През този сезон той има пет участия в Бундеслигата, но всеки път е бил заменян само от треньора Хаби Алонсо и все още не е отбелязал първия си гол в Бундеслигата. 24-годишният футболист получи повече игрово време в турнира за купата, където игра до 64-ата минута при победата с 5:2 в Сандхаузен, и особено в Лига Европа, където започна три от четирите мача и отбеляза дебютния си гол в състезателен мач при победата с 2:1 над Molde FK в ден 2.

Искането на националния отбор се сбъдва

Тела, който има английско и нигерийско гражданство, не криеше, че иска да узрее за международен играч в Леверкузен – не за английски, а за нигерийски национал. „През последните няколко години осъзнах, че Нигерия е важна част от живота ми. През целия си живот съм бил лондонско момче, но ако ми се отдаде възможност да играя за Нигерия, ще бъда повече от щастлив“, обясни атакуващият играч.

Сега желанието му се сбъдва. Подобно на клубния си колега Виктор Бонифас, Тела е повикан в 23-членния състав на „супер орлите“ за първите мачове в квалификациите за Световното първенство срещу Лесото (16 ноември) и Зимбабве (19 ноември). Това беше обявено от Нигерийската футболна федерация (НФФ) в четвъртък вечерта.

Трикратните африкански шампиони обаче ще трябва да се справят без голямата си звезда Виктор Осимхен. Нападателят на SSC Napoli е с контузия в бедрото и поради това няма да бъде на разположение на португалския треньор Жозе Песейро.