събота, май 4, 2024
HomeFootballМечтата на Меси за титлата е разбита: лоша вратарска грешка води до...

Мечтата на Меси за титлата е разбита: лоша вратарска грешка води до отпадане от Интер

Интер Маями явно изпусна полуфинала на Купата на шампионите на КОНКАКАФ. Във втория мач в CF Монтерей завръщането на Лионел Меси в стартовата единайсеторка също не помогна, а Жорди Алба беше изгонен

ФК Байерн и Борусия Дортмунд няма да се изправят срещу Интер Маями на Световното клубно първенство през 2025 г. Отборът, воден от Лионел Меси, щеше да трябва да спечели тазгодишното издание на Купата на шампионите на КОНКАКАФ, за да участва в обновеното състезание, което догодина за първи път ще се проведе в САЩ с 32 отбора. Но рано сутринта в четвъртък (централноевропейско време) те бяха елиминирани на четвъртфиналите срещу CF Monterrey.

След късната домакинска загуба с 2:1 в първия мач преди седмица, Интер претърпя поражение с 3:1 от мексиканския първенец. Катастрофата започна със сериозна грешка на вратаря Дрейк Календер. 26-годишният футболист отигра топката безпроблемно в краката на Брандън Васкес в собственото си наказателно поле, който с благодарност прие подаръка, за да поведе (31′). Когато бившият професионалист от МЛС Герман Бертерам увеличи преднината на 2:0 с ефектен далечен удар (58′), мястото на Монтерей на полуфинала беше практически идеално

Бърз финал на Хорди Алба – асистенцията на Меси идва твърде късно

Хесус Галярдо дори направи 3:0 с глава (64′), а в другия край Жорди Алба беше изгонен с жълт картон в рамките на четири минути (77′). Меси, който през уикенда отпразнува завръщането си като резерва след едноседмична пауза заради контузия на бедрото и веднага вкара гол, беше в стартовата единайсеторка, но този път почти не успя да окаже влияние. Поне световният шампион подготви почетния гол на Интер чрез Диего Гомес (85′).

Интер, който започна новия сезон в МЛС с дванадесет точки от осем мача, се беше класирал за Купата на шампионите на КОНКАКАФ – Шампионската лига за клубове от Северна и Централна Америка и Карибите, като носител на Купата на лигата. Въпреки това Монтерей бяха една крачка твърде голяма, както се опасяваха предварително.