четвъртък, април 25, 2024
HomeBasketballМаверикс изпускат от ръцете си преднина от 21 точки - Банчеро предизвиква...

Маверикс изпускат от ръцете си преднина от 21 точки – Банчеро предизвиква вълнение

Немските звезди от НБА претърпяха поражения в началото на новия сезон. Изборът номер едно в драфта предизвика сензация още в първия си мач.

Нито един германски баскетболист не успя да спечели с отбора си в откриващия мач на НБА. В сряда вечер (местно време) Далас Маверикс с Макси Клебер изпуснаха преднина от 21 точки и загубиха от Финикс Сънс със 105:107. Айзея Хартънщайн с Ню Йорк Никс допусна поражение от Мемфис Гризлис със 112:115, а Франц Вагнер загуби от Детройт Пистънс с Орландо Меджик със 109:113.

Даниел Тайс официално отсъстваше за загубата на Индиана Пейсърс от Вашингтон Уизардс със 107:114 заради проблеми с коляното, а Денис Шрьодер отсъстваше за загубата на Лос Анджелис Лейкърс от Голдън Стейт Уориърс със 109:123 ден по-рано, след като претърпя операция на палеца.

През първото полувреме „Маверикс“ имаха голямо превъзходство над „Сънс“ и на почивката водеха с 62:45. След това обаче „Сънс“ се върнаха в мача и поведоха малко повече от три минути преди края. Словенската звезда Лука Дончич беше най-резултатен с 35 точки, а Клебер завърши с две точки, пет борби и асистенция.

27 точки за Банчеро – 20 точки за Вагнер

Паоло Банчеро предизвика вълнение при дебюта си за Магията. В първия мач в НБА в кариерата си нападателят е избран на първо място в
първи избор в драфта, записа 27 точки, 9 борби и 5 асистенции. Само Грант Хил и Леброн Джеймс са вкарали поне 25 точки, 5 борби и 5 асистенции в дебюта си в НБА преди него в историята на лигата. Франц Вагнер също изигра добър мач с 20 точки, пет асистенции и четири борби.