четвъртък, май 16, 2024
HomeBasketballЛейкърс уволняват Фогел - Мавс се страхуват за Дончич

Лейкърс уволняват Фогел – Мавс се страхуват за Дончич

Лос Анджелис Лейкърс си навлече последствията след един провален сезон. Дори последната победа не промени това. Лука Дончич би предпочел да не играе за Далас Маверикс. НБА в понеделник сутринта.

Според информация в медиите Лос Анджелис Лейкърс се разделят с треньора Франк Фогел след пропуснатия плейоф. Това е последният път, в който той тренира отбора около суперзвездата Леброн Джеймс, съобщи ESPN след победата с 146:141 след продължения над Денвър Нъгетс в последния мач от редовния сезон. Не му е било казано нищо в тази връзка, казва Фогел за докладите.

48-годишният играч спечели шампионата с Лейкърс през 2020 г. След отпадането в първия кръг на плейофите през 2021 г., калифорнийците пропуснаха нокаутния кръг този сезон с едва 33 победи от 82 мача, като завършиха на единадесето място в Западната конференция. Няма ясен фаворит за наследник на Вогел, съобщава ESPN. Треньорът ще бъде официално информиран за решението в понеделник (местно време). Вогел все още има договор за следващия сезон.

Celtics на второ място на Изток

Бостън Селтикс с Даниел Тейс – дабъл-дабъл за 26 минути игра с 11 точки и 10 борби – завърши редовния сезон на второ място на Изток. Отборът е заплашен от двубой в първия кръг на плейофите с Бруклин Нетс около Кевин Дюрант и Кайри Ървинг. „Селтикс“ постигна победа със 139:110 над „Мемфис Гризлис“ и изпревари „Милуоки Бъкс“, които загубиха със 115:133 от „Кливланд Кавалиърс“.

Маями Хийт не можаха да бъдат изместени от първото място в последния ден на мача, губейки със 111:125 от Орландо Меджик без най-добрите си играчи. Мориц Вагнер завърши с 14 точки, 11 борби и 5 асистенции за Орландо в последния си мач за сезона. Брат му Франц все още отсъстваше поради контузия.

На четвърто място в Източната конференция е Филаделфия 76, на пето – Торонто Раптърс, а на шесто – Чикаго Булс. Бруклин Нетс си осигуриха седмото място с победа над Индиана Пейсърс със 134:126. Кавалиърс са осми, Атланта Хоукс – девети, а Шарлът Хорнетс – десети.

Плейофи: Bucks срещу Bulls – Sixers срещу Raptors

Най-добрите шест отбора в Източната конференция си осигуриха билет за плейофите. Отборите на местата от седмо до десето ще играят за още два билета в т.нар. плей-ин. Nets ще срещнат Cavaliers. Победителят в този двубой е съперник на Селтикс. Загубилият ще играе с победителя от мача между Хорнетс и Хоукс за последния билет. Този, който премине напред, ще се срещне с Маями.

Защитаващият титлата си отбор на Милуоки Бъкс играе с Чикаго Булс в първия кръг на плейофите. 76ers приема Торонто Раптърс.

Clippers се изправят срещу Timberwolves – Дончич е контузен

На Запад Айзея Хартънщайн и Лос Анджелис Клипърс продължиха да показват впечатляваща форма преди началото на плейофите. В последния си мач калифорнийците спечелиха категорично срещу Оклахома Сити Тъндър със 138:88 и отпразнуваха петата си поредна победа. Хартънщайн се представи стабилно, като за 25 минути записа 12 точки, 6 борби и 6 асистенции. Най-резултатен за Клипърс беше Амир Кофи, който вкара 35 точки. За да стигнат до плейофите, Клипърс, които са осми в Западната конференция, трябва да преминат през турнира на плейофите. В сряда вечер те ще се срещнат с Минесота Тимбърулвс.

Далас Маверикс платиха скъпо за крайната си победа със 130:120 над тексаските си съперници Сан Антонио Спърс. Суперзвездата Лука Дончич (26 точки, девет борби, осем асистенции) получи разтежение в края на третата четвърт в този безсмислен мач – поради това участието му в плейофите засега е под въпрос. В събота шампионите от 2011 г. ще започнат с домакински мач срещу Юта Джаз.