събота, май 4, 2024
HomeNBAЛейкърс губят първия мач след победата в турнира - Грийн предизвиква нов...

Лейкърс губят първия мач след победата в турнира – Грийн предизвиква нов скандал

Леброн Джеймс във форма, Антъни Дейвис във форма – но Лос Анджелис Лейкърс все още губи от Далас Маверикс. Дреймънд Грийн отново попада в негативните заглавия на вестниците. НБА в сряда сутринта

Лос Анджелис Лейкърс загуби първия си мач след спечелването на титлата в новия турнир на НБА въпреки силния подем между тях. Рекордните шампиони загубиха от Далас Маверикс със 125:127 във вторник вечерта. Лейкърс, водени от силните Антъни Дейвис и ЛеБрон Джеймс, в един момент преодоляха изоставане от 15 точки и си осигуриха вълнуващ мач в края, но не успяха да преодолеят Маверикс и техния лидер Лука Дончич. Макси Клебер все още липсваше за тексасците заради последиците от изкълчения му малък пръст на крака.

Джеймс с 33 точки и Дейвис с 37 точки и единадесет борби играха силно. Но това не беше достатъчно, за да се спре Дончич в Далас. Словенецът записа 33 точки и 17 асистенции, а Тим Хардауей-младши също имаше силна вечер с 32 точки и се възползва максимално от свободата си в отсъствието на контузения Кайри Ървинг.

По-късно световният шампион Даниел Тайс постигна категорична домакинска победа с Лос Анджелис Клипърс. Победата със 119:98 над Сакраменто Кингс никога не беше застрашена, Тайс беше аплодиран няколко пъти и завърши мача с осем точки и три борби за 16 минути. Мъж на вечерта стана Кави Леонард с 31 точки за Клипърс.

Следният скандал: Грийн удари Нуркич в лицето

Дреймонд Грийн вече е изгонен отново. По-малко от месец след отстраняването му за пет мача заради удара с глава срещу Руди Гобърт, баскетболистът на „Голдън Стейт Уориърс“ удари в лицето своя съперник Юсуф Нуркич във вторник вечерта (местно време).

Преди това двамата се бяха скарали за позицията си на игрището. Съдиите дисквалифицираха Грийн след сцената в третата четвърт на мача срещу Финикс Сънс. Грийн е изправен пред ново наказание от лигата заради историята си. Уориърс загубиха мача със 116:119.