сряда, май 1, 2024
HomeEsportsКупа на нациите на ФИФА: Германия начело в класирането след първия етап

Купа на нациите на ФИФА: Германия начело в класирането след първия етап

Половината от битката е спечелена: След първия етап от груповата фаза на Купата на нациите на ФИФА Германия е начело в класирането.

Първият ден от Купата на нациите на ФИФА в Копенхаген започна с малка изненада. В първия мач от Група В Умут „Umut“ Гюлтекин и Мустафа „xMusti19“ Чанкал претърпяха поражение с 1:0 от аутсайдерите от Обединените арабски емирства – но това се оказа само грешка в ретроспективен план.

След това германският отбор се върна на правилния път с три победи срещу Япония, Перу и защитаващата титлата си Франция и равенство срещу Швеция. С десет точки Германия вече е начело в таблицата. „Мисля, че се нуждаем от три точки, за да продължим напред, но и от десет, за да си осигурим победа в групата. Това е нашата цел“, обобщи Гюлтекин след първия ден.

Отбор за местата в група B

Франция записа три победи и в момента е на второ място в таблицата с девет точки. Вторият етап в Група В и битката за първите четири места, които означават място в елиминационните кръгове, обещават да бъдат вълнуващи в четвъртък, като една точка дели третата Швеция от Япония, Обединените арабски емирства и Перу на местата от четвърто до шесто.

Италианците, които играха толкова силно през този сезон, досега не са намерили своя път в турнира. Футболната нация, която е един от фаворитите, е постигнала само една победа и две равенства. С единадесет точки Полша изненадващо е начело на Група D, изпреварвайки добре подготвения дует на Холандия на второ място.

Дания е уверена през първия ден

Хостоприемниците са точно в целта след първия ден. С общо четири победи и 13 точки Дания в момента е непобедена на върха на таблицата в група А. Местните герои сменят състава си отново и отново.

Въпреки това изглежда, че вече има една константа. Първоначално датчаните се сменят в отбора, но Андерс „Андерс“ Вейрганг остава. 16-годишният младеж седна пред екрана с обичайната си емоция – и спечели, независимо дали с „Marcuzo“ или „Üstün“.

Фаворитите Аржентина пък започнаха турнира с добре подготвения си дует „Nicolas99FC“ и „Matiasbonanno9“ с две равенства – едното от тях срещу Дания. Въпреки това в края на деня те завършиха на второ място с три победи и единадесет точки.

Междувременно Англия се бори: „Tekkz“ и „Tom“ събраха едва пет точки в пет мача. Това все пак беше достатъчно за третото място – една точка пред Сингапур и две пред Бразилия и Шотландия.

Всичко е ясно в група C?

Испания и Португалия са също толкова уверени, колкото и Дания. Иберийците заемат първото и второто място в група С със съответно 13 и 12 точки.

Южна Корея и Казахстан, които вече изостават с шест точки от четвъртото място, не трябва да имат големи надежди за продължаване напред. Разликата в представянето на Канада и Израел на трето и четвърто място изглежда твърде голяма.

Купата на нациите на FIFAe започва втория кръг от груповата фаза в четвъртък в 11:05 ч. на живо в Twitch.