понеделник, април 29, 2024
HomeBasketballКупата е само началото за баскетболистите на Байерн

Купата е само началото за баскетболистите на Байерн

Първата титла за сезона е отбелязана подобаващо от баскетболния отбор на Байерн. Но мюнхенският тим не се задоволява само със спечелването на купата. Въпреки това треньорът засега е облекчен

След като спечели първата си титла в Германия, треньорът на звездата на Байерн Пабло Ласо е преди всичко облекчен. „Е, мога да кажа на семейството си, че съм си свършил работата“, каза испанецът с усмивка след спечелването на купата на BMW Park в неделя. Отборът от Мюнхен бе победил на финала германския шампион Ратифарм Улм с 81:65.

В навечерието на Топ 4 Ласо бе заявил, че семейството му не очаква от него нищо повече от титлата. „Трябва да спечелиш трофея“, бяха му казали близките му. Особено най-малкият от тримата му синове, Аксел, който играе за отбора на Мюнхен до 19 години, оказва натиск върху баща си, който е спечелил 22 титли с Реал Мадрид.

Голямата цел е първата шампионска титла от 2019 г. насам

И отборът му не разочарова Ласо. След категоричната победа в полуфинала срещу Бамберг, Байерн се представи доминиращо и във финала срещу Улм. „Чувствам се много добре. Беше страхотен уикенд. Отборът наистина впечатли днес“, заяви управляващият директор на Байерн Марко Пешич.

Но титлата за купата трябва да бъде само началото за Байерн. Звездният ансамбъл от Изар все още се стреми към плейофите в Евролигата. И най-вече в Бундеслигата целта е най-накрая отново да спечели шампионата след четири години без титла. „Разбира се, все още имаме много планове за този сезон“, заяви световният шампион Андреас Обст.

Но преди да продължат в първенството на 28 февруари с домакински мач срещу БГ Гьотинген, Байерн първо отпразнува защитата на титлата си в турнира за купата. Шампанското вече се пръскаше в съблекалнята, след което празненствата продължиха в града. „Надявам се, че ще бъде интензивно и дълго“, обяви Елиас Харис

Придружаващата програма също се радваше на пълен успех: В рамките на „Нощта на легендите на BMW“ в Мюнхен бяха събрани 20 100 евро за благотворителната организация Basketball Aid, която подпомага деца, болни от рак, и която се подкрепя, наред с други, от бившия национален играч и телевизионен експерт Пер Гюнтер.

Така например подписаните обувки, носени от световния шампион Нилс Гифи по време на триумфа в Далечния изток, бяха продадени на търг за 5100 евро.

Феновете могат да продължат да наддават и за уникални баскетболни предмети. Търговете се провеждат онлайн, като всички приходи отиват за благотворителност.