неделя, април 28, 2024
HomeTennisКонтузия на глезена: Alcaraz трябва да си вземе само кратка почивка

Контузия на глезена: Alcaraz трябва да си вземе само кратка почивка

Тази година за Карлос Алкарас все още не върви добре. Сега испанецът е получил и контузия. Но той няма да отсъства дълго

Шампионът от Уимбълдън Карлос Алкарас трябваше да се оттегли само след няколко минути в мача си от първия кръг на тенис турнира в Рио де Жанейро.

Испанският номер две в света се сгъна при 15:15 в първия гейм на мача. След това Алкарас (20 г.) се опита да продължи да играе, но скоро след това трябваше да се оттегли.

Въпреки това испанецът заяви, че не е получил сериозна контузия и ще трябва да си вземе само няколко дни почивка. След медицинския преглед Алкарас обяви, че ще участва в турнира от сериите „Мастърс 1000“ от 6 до 17 март в Индиън Уелс, Калифорния, където защитава титлата си.