петък, април 26, 2024
HomeSerie AКласическа работна победа на Моуриньо: Кристанте открадна шоуто от звездите на Roma

Рома, подобно на други италиански гиганти като Милан, Интер и Лацио, започна успешно новия сезон в Серия А с лесен успех над аутсайдерите от Салернитана с капитан Рибери.

Когато погледне към офанзивния триумвират на Рома, съставен от нападателя Абрахам, Заниоло и новодошлия Дибала, неутралният зрител вече може да си представи някои действия на тези господа. Но това не трябваше да се случи…

Въпреки че нападателите и бившата звезда на Юве имаха своите сцени, много рядко беше наистина опасно в този първи ден на мача в почти изпадналия САЩ Салернитана. Често усилията бяха пропилявани още в началото, като единствено Абрахам бе близо до успеха (17-ата минута, блокиран от противника и бивш римлянин Фацио). Междувременно Дибала не успя да уцели целта с обещаващ свободен удар (24-и), както и Заниоло малко по-късно (26-и).

Кристанте, администрация, работна победа

Срещу домакините от пристанищния град Салерно, югоизточно от Неапол, които се държаха добре и разчитаха на щипки, козът беше собствената им защита около Smalling – по-малко от офанзивните действия. Защитата на Рома стоеше на мястото си и почти не позволи да възникне сериозна опасност или дори да се обърка нещо.

В 33-ата минута последва голът на деня: След стандарт много играчи на двата отбора се събраха в и около шестнайсетина на Салернитана, където Кристанте получи топката отзад. Италианският европейски шампион стреля бързо и имаше късмет, че топката беше леко отклонена. Във всеки случай вратарят Сепе се гмурка напразно.

През вторите 45 минути „джалоросите“, контролирани от инструкциите на Моуриньо, все повече преминаваха в административен режим. Не беше красив за гледане, но беше ефективен. Дори резервният капитан и бивша звезда на Байерн Рибери не успя да пробие масивната греда. В крайна сметка резултатът беше класическа победа с 1:0, като освен Дибала, който беше в стартовия състав, дебютираха и новите играчи Матич и Вайналдум.

US Салернитана гостува на Удинезе Калчо следващата събота (18.30 ч.). Отборът от италианската столица, трениран от „Специалния“, е домакин на промотирания от САЩ Кремонезе чак в понеделник (18.30 ч.) – следващата задължителна задача.