неделя, април 28, 2024
HomeBundesliga"Класика": Тухел се възхищава на Кейн и хвали двойната шестица

„Класика“: Тухел се възхищава на Кейн и хвали двойната шестица

ФК Байерн започна новия сезон в Бундеслигата с категорична победа с 4:0 над Вердер Бремен. Томас Тухел намери много думи на похвала след това

На Томас Тухел му беше много по-лесно да излезе пред микрофоните в петък вечер, отколкото преди шест дни. Неговият ФК Байерн спечели откриващия мач на 61-ия сезон в Бундеслигата с убедителна победа с 4:0 над Вердер Бремен, давайки перфектния отговор на 0:3 в мача за Суперкупата срещу Лайпциг. „Нямахме никакви възходи и падения“, призна Тухел пред микрофона на DAZN и отдаде на това подобреното представяне. Той заяви, че отборът му е показал игра „на високо ниво“ по отношение на „концентрацията, енергията, компактността и ангажираността“.

Само след почивката ФК Байерн се разколеба за кратко, Бремен надушваше евентуален изравнителен гол в тази фаза, но не успя да се възползва от три финални ситуации. Тухел заяви: „Бяхме малко небрежни, загубихме втори топки. Преминахме през тези десет минути заедно.“ В 74-ата минута на „Везерщадион“ мачът беше отворен, отчасти защото междувременно Кингсли Коман беше ударил само гредата – но тогава Хари Кейн беше на мястото си: Рекордният трансфер на мюнхенци вкара за първи път за рекордьорите с втория си гол в мача и така направи всичко ясно.

Похвала за Горетцка и Кимих

В допълнение Кейн даде и асистенцията за Лерой Сане за 1:0, преди да се наложи да напусне терена малко преди края, вероятно поради мускулни проблеми. „Доброто не е достатъчно, това е абсолютно върхово“, каза Тухел за дебюта на своя номер 9 в Бундеслигата, като добави, че голът на Кейн е „класически“, „той оставя дълго време отворена опцията, че вратарят не знае в кой ъгъл стреля“. В крайна сметка Иржи Павленка от Бремен изби в левия ъгъл, след което Вердер се изчерпа и мюнхенци продължиха да натискат.

Какво най-много зарадва Тухел в края? „Това, че играхме на нула и поведохме, това не се беше случвало от толкова дълго време. Това е добре за всички.“ Голяма роля за това в Бремен изигра и защитата на контраатаките, която този път в повечето случаи работеше, осигурена от Джошуа Кимих и Леон Горетцка, който започна малко изненадващо за Конрад Лаймер. „Двамата се грижеха добре един за друг днес“, похвали ги Тухел.

В играта с топката обаче играчите и треньорът все още трябва да се опознаят добре. „Характерното за нашите полузащитници е, че се движат много, много са на топката и поемат много контакти. Познавам го повече от това, че играта се движи около централните полузащитници. Там все още трябва да се адаптираме един към друг“, заяви Тухел. Междувременно дуото събра достатъчно аргументи за още една номинация за стартовата единайсеторка.