събота, май 11, 2024
HomeFootballКим, Сон и Чонг вкарват: Южна Корея побеждава Виетнам с 6:0

Ким, Сон и Чонг вкарват: Южна Корея побеждава Виетнам с 6:0

Националният отбор на Южна Корея, с треньор Юрген Клинсман, победи категорично 95-ия в света Виетнам в контролна среща. Множество играчи с опит в Бундеслигата участваха в головете за 6:0

Националният треньор Юрген Клинсман използва в стартовата си единадесеторка няколко играчи с опит в Бундеслигата: Освен фигуранта Сон (Тотнъм, преди това HSV и Леверкузен), започнаха и Дже-Сунг Лий (Майнц 05) и бившият играч на Лайпциг Хванг (Уулвърхемптън Уондърърс), както и Мин-Джае Ким от Байерн Мюнхен.

Бившият играч на Лайпциг Хванг вдига

Също така Ким даде ранна преднина на домакините в Сувон: централният защитник беше престъпно оставен свободен с глава в петте метра (5-ти). Преди почивката бившият играч на Лайпциг Хванг (27-и) увеличи преднината след асистенция на играча на Майнц Лий и 26-ият отбор в света се прибра в съблекалнята с преднина от 2:0.

След собствения си гол: Виетнам завърши теста с десет играчи

Малко след подновяването на играта Во Минх Тронг вкара топката в собствената си мрежа (50-ата минута), но 3:0 от гледна точка на Южна Корея срещу 95-ия в класирането Виетнам не беше достатъчно: Сон вкара сухата топка след единоборство с Хванг, за да направи 4:0 (60-ата минута). След това гостите бяха принудени да се саморазправят, като в 61-ата минута Буи Хоанг Виет Анх видя жълт картон.

Това не беше всичко за виетнамците: Канг-ин Ли от Пари Сен Жермен също отбеляза гол (70-та). Последният гол отново беше отбелязан от играч от Бундеслигата: Джокер Чонг, който само две седмици по-рано спечели Азиатските игри с отбора на Южна Корея, допълни половин дузината (86-та).