вторник, април 30, 2024
HomeBundesligaКим и проблемът с липсата на усет

Ким и проблемът с липсата на усет

В Хайденхайм треньорът Томас Тухел даде почивка на централните защитници Матайс де Лигт и Ерик Диер, без да има нужда от това – и остана разочарован от техните заместници. В случая с Мин-Джае Ким въпросът сега е дали става въпрос за липса на увереност или за необходимата класа

Разбира се, това ненужно, но някак типично за Байерн поражение се дължи на целия отбор. Те вече не олицетворяват нищо от това, което години наред се смяташе за типично за ФК Байерн. Липсва класа, липсва увереност, липсва хладнокръвие и лекота. Затова преднина от 2:0 в мач на отбор с повишена класа като Хайденхайм не е гаранция за победа, както ФК Байерн научи болезнено, но заслужено в съботния следобед

И все пак сериозната причина за срива в Хайденхайм се крие в централната защита. Дайот Упамекано и Мин-Джае Ким дълго време бяха считани за предпочитания дует на Тухел – сега те за пореден път показаха защо вече не са. Склонността на Упамекано да прави грешки не е нещо ново; в Хайденхайм той бе особено виновен за първия допуснат гол. От друга страна, Ким напълно погрешно прецени ситуацията при 2:2, като изпусна от поглед голмайстора Тим Клайндиенст. Той сгреши и при 2:3

Последствия за четвъртфиналите на Шампионската лига?

Това е изненадващо с оглед на биографията на южнокорееца, който бе избран за най-добър защитник в Серия А през миналия сезон. С други думи, в лигата, която е издигнала защитата в изкуство. В Мюнхен 27-годишният футболист е успявал да потвърди това твърде рядко. Липсата на инстинкт за правилно решение у него често е поразителна: Кога трябва да се защитава решително напред? И кога би било по-добре да се оттегли и да защитава? В Хайденхайм Ким изглеждаше много разконцентриран след солидно първо полувреме, когато допусна първия гол.

Следователно единственият извод за първия мач от четвъртфинала на Шампионската лига в Арсенал във вторник може да бъде, че Тухел ще се върне към Матайс де Лигт и Ерик Диер. Въпреки това щафетата на Ким не бива да бъде прекъсвана завинаги. Той няма да е първият професионалист, който удря на камък едва през втората си година във ФК Байерн. За целта обаче ще е необходимо огромно подобрение в представянето