сряда, април 24, 2024
HomeTennisКербер доминира в откриващия турнир - дебютна победа за Нимайер

Кербер доминира в откриващия турнир – дебютна победа за Нимайер

Ангелик Кербер стигна със стил до втория кръг на класическия турнир на трева в Уимбълдън. Победителката от 2018 г. надделя над французойката Кристина Младенович в откриващия турнир още на старта, като само след 62 минути се поздрави с победа над специалиста на двойки с 6:0, 7:5.

За 34-годишната тенисистка от Кил това беше едва четвърти спечелен сет без загубен гейм при 14-ото ѝ участие на Уимбълдън. Кербер бе изправена пред истинско предизвикателство само в по-оспорвания втори сет. В следващия кръг миналогодишната полуфиналистка ще срещне Магда Линет от Полша, която също е сочена за фаворит.

Юле Нимайер вече беше преминал във втория кръг. 22-годишната състезателка от Дортмунд победи китайката Сю Уан с 6:1, 6:4 след само 73 минути и така отбеляза първата си победа в турнир от Големия шлем. Световната номер 97 доминираше в мача от самото начало и остана уверена, дори когато съпротивата на съперничката ѝ се увеличи във втория сет. Сега Нимайер е изправена пред изключително трудна задача и ще срещне естонската номер две Анет Контавейт. Миналата година Ниймайер за малко не успя да се класира за първи път в основната схема на „Уимбълдън“.