вторник, май 14, 2024
HomeTennisИталия приветства победителя в Откритото първенство на Австралия Sinner

Италия приветства победителя в Откритото първенство на Австралия Sinner

Jannik Sinner печели първата си титла от Големия шлем на Откритото първенство на Австралия. В Италия има голяма радост – особено в родната страна на Синер – Южен Тирол

Победата на професионалния тенисист Яник Синер на Откритото първенство на Австралия предизвика огромна радост в родната му страна Италия.

Дясната министър-председателка Джорджия Мелони заяви, че петсетовата победа на южнотиролския тенисист на финала срещу Данийл Медведев от Русия (3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:3) в неделя е за цялата нация. Мелони написа в платформата Инстаграм: „Италия спечели за първи път турнира от австралийския шлем. Незабравимо постижение, достойно за истински шампион.“

Синьорът прави история

Ликуването беше най-голямо в родината на Синер – предимно немскоезичната провинция Южен Тирол. Новинарският портал „stol.it“ написа: „Тази неделя, 28 януари 2024 г., ще остане в историята на Южен Тирол, Италия и света на тениса: Яник Синер, това 22-годишно момче-чудо от планинското село Сесто, спечели Откритото първенство на Австралия в един напълно безумен финал.“ Ръководителят на правителството на Южен Тирол Арно Компатшер написа на Синер във Facebook: „Благодаря ти, че ни позволи да изживеем този исторически момент с теб!!!“

Италианският спортен вестник „Gazzetta dello Sport“ също стигна до извода, че Sinner е влязъл в историята. Той продължи да се възхищава: „Каква красота, каква светлина, какво чудо!“ Държавният телевизионен канал Rai дори издигна 22-годишната тенисистка, която за първи път спечели титла от Големия шлем, до статута на „извънземно“. Всекидневникът „La Repubblica“ написа на своя уебсайт: „Днес всички сме грешници.“