понеделник, май 20, 2024
HomeEsportsДетската мечта става реалност: G2 е неудържим на финалите на сезона на...

Детската мечта става реалност: G2 е неудържим на финалите на сезона на LEC.

G2 увенча доминиращия сезон на LEC. В Монпелие берлинската организация за електронни спортове спечели и финалите на сезона след зимния и летния сплит.

Последната глава от демонстрацията на сила вече беше започнала за G2 с малко тържество: След успеха им в полуфинала на Upper Bracket срещу Team BDS, класирането за Worlds вече беше предрешено. По този начин G2 отново ще бъде един от представителите на региона на ЕМЕА на Световното тази година.

Кратък опит в Големия финал

Осигуряването на квалификация за Световното първенство в Южна Корея обаче далеч не беше достатъчно за G2. Двукратният сплит шампион, който доминираше на воля през този сезон на ЛЕК, искаше да спечели и първите в историята финали на сезона – и отново го направи с апломб. Успехът срещу BDS беше последван от победа с 3:1 срещу MAD Lions, преди Fnatic да не се превърне в сериозно препятствие в Големия финал. Британският отбор намали резултата още веднъж, след като берлинчани поведоха с 2:0, но само 23 минути по-късно и те бяха победени с 1:3.

‘Yike’s childhood dream becomes reality

Особено специално събитие за Мартин „Яйке“ Сунделин. Шведът с перуански корени, награден за новобранец на годината след финала на сезона, разкри чрез X (бивш Twitter) колко специален е бил финалът специално за него: „Преди години бях просто дете, което гледаше всеки финал между G2 и Fnatic и мечтаеше да бъде част от него. Днес това се превърна в реалност.“

Двоен повод за празнуване имаше и за Михаел „Mikyx“ Меле, който беше обявен за MVP на годината. Словенецът, който играе за G2 от 2018 г. и спечели шестата си титла в ЛЕК с отбора, коментира сухо скорошния успех: „Беше доста забавно. Ще се видим на Световното.“

Във форма след Южна Корея

Световното първенство по LoL през октомври и ноември ще се проведе в Сеул и Пусан и е последният връх на сезона. Търси се наследник на напускащия сензационен шампион DRX, който не успя да се класира за предстоящите финали – не е изненадващо, че с изключение на поддръжника, всички играчи преминаха в други организации.

Дали новият шампион може би ще дойде от Германия? В момента G2 има форма, но, разбира се, ще се сблъска с много по-силна конкуренция в Южна Корея. Как ще се справи доминантът на LEC на най-голямата сцена на LoL ще стане ясно на 19 октомври. Тогава G2 ще влезе в действие в хода на швейцарския кръг.