неделя, май 5, 2024
HomeBundesligaДенят на годишнините на Хофенхайм

Денят на годишнините на Хофенхайм

Домският мач срещу Бохум не само е с мотото на TSG „Африка“, но и тази събота може да се окаже паметна за някои хофенхаймци.

Преди девет години, в събота, Александър Росен беше назначен на този пост. Първоначално с титлата „Ръководител на професионалния футбол“, а след това като „Директор на професионалния футбол“, 42-годишният специалист е мениджър на Хофенхайм. По този начин Росен придружава и оформя голяма част от 14-те години в Бундеслигата на Kraichgauer в тази функция. На 2 април 2013 г. тогавашният шеф на NLZ в TSG е повишен и възкачен на трона заедно с новия старши треньор Маркус Гисдол.

С двойната раздяла на треньора Марко Курц и мениджъра Андреас Мюлер клубът, който по онова време беше сериозно застрашен от изпадане, дръпна шалтера и в края на сезона действително успя да остане в зоната на изпадащите. По това време това е четвъртата поредна позиция в лигата с двуцифрен резултат. След като завърши на 7-мо място като есенен шампион и изненадващ промотиран отбор, клубът завърши три пъти на 11-то място и едва избегна изпадане. Оттогава насам под ръководството на Росен TSG само два пъти е попадал в долната половина на таблицата, но седем пъти е завършвал в горната половина, като два пъти е стартирал в Лига Европа и един път се е появявал във висшата лига. През настоящия сезон те се стремят към четвъртото си международно състезание. На деветата годишнина на Росен те ще се стремят към деветата си домакинска победа през сезона, за да я постигнат.

Бауман пред 100-ата си победа, Руди пред 300-ия си мач

Това би означавало също така Оливър Бауман да преодолее звуковата бариера. Номер 1 на Хофенхайм ще бъде първият играч в историята на клуба, който ще достигне 100 победи в Бундеслигата с TSG.

За Себастиан Руди това може да бъде също толкова запомнящ се мач. Той е изиграл повече мачове за Хофенхайм от Бауман, но не е спечелил толкова много. От друга страна, бившият национал е на път да изиграе 300-ия си мач за Хофенхайм, което е безпрецедентно.

Вогт и серията без гол

Кръгла цифра иска да получи и Кевин Фогт, който може да изиграе 150-ия си мач в лигата за Хофенхайм срещу бившия си клуб. При това той се сдобива със специална функция: Защитникът все още няма гол с фланелката на TSG. В клуба 30-годишният футболист вече чака 210 мача без отбелязан гол. Последният му гол е от преди осем години с фланелката на 1. FC Köln при победата с 2:1 срещу Дортмунд. Ако на Фогт бъде отказан дебютен гол за TSG в събота, той ще се изравни с Райнхолд Цех (Щутгарт, Саарбрюкен), който в момента е вторият най-дългогодишен играч на терена в историята на Бундеслигата с 211 мача без гол от 1970 до 1978 г. Между другото, рекордьор е Дитмар Швагер (Кайзерслаутерн) с 266 мача без гол.