неделя, април 28, 2024
HomeNBAДвубоят за световния шампион между Вагнер и Шрьодер явно е за братята...

Двубоят за световния шампион между Вагнер и Шрьодер явно е за братята Маги

Двама световни шампиони от едната страна, капитанът от другата: В крайна сметка това е категоричен двубой между Орландо и Бруклин. Междувременно Макси Клебер губи, защото противникът вкарва от собствената си половина, за да спечели. НБА в сряда сутринта

Поради общо 37 точки на световните шампиони братята Франц и Мориц Вагнер Орландо Меджик спечели категорично срещу Бруклин Нетс, воден от капитана на националния отбор Денис Шрьодер.

Франц Вагнер беше най-резултатният играч в мача с 21 точки при победата със 108:81 във вторник вечерта (местно време) в Орландо. Шрьодер вкара 15 точки в третата си поява от началото след преместването си в Бруклин за Нетс, които вече загубиха пет от последните си шест мача.

„Комуникацията, усилията, начинът, по който изпълнихме игровия план – тази година го видяхме по различен начин, беше добре, че всички бяха готови“, каза Франц Вагнер, като похвали представянето на своя отбор. „Вече имахме няколко мача, в които допуснахме да ни се изплъзнат в третата четвърт. Така че беше много добър начинът, по който излязохме от полувремето.“ След почивката домакините постоянно увеличаваха преднината си

Трикатска стрелба на Страус победи Мавс

„Това беше важен мач за нас, като се има предвид как протекоха последните два мача срещу тях“, каза Франц Вагнер, визирайки предишните поражения от Бруклин: „Много съм доволен от това колко съсредоточени бяха всички през целия мач.“

За разлика от тях имаше неуспехи за други двама германски специалисти от НБА. Айзея Хартенщайн загуби с Ню Йорк Никс от Ню Орлиънс Пеликанс с 92:115 и изобщо не игра.

Макси Клебер пък беше на терена, когато Макс Щрус вкара за Кливланд Кавалиърс с изстрел от собствената си половина, за да подпечата поражението на Мавс със 119:121, когато времето изтече. Преди това Мавс бяха повели само с 2,9 секунди до края на срещата. 45-те точки на Лука Дончич с фланелката на Далас в крайна сметка се оказаха недостатъчни един ден преди 25-ия му рожден ден.