понеделник, април 29, 2024
HomeFootballДали все пак Мъдрик ще бъде "черешката на върха"?

Дали все пак Мъдрик ще бъде „черешката на върха“?

С победата си като гост на Фулъм ФК Челси също спря негативната си серия във Висшата лига. Михайло Мудрик (22 г.) и Армандо Броя (21 г.) изиграха главните роли, като се отблагодариха за вярата на своя треньор.

„Повярвайте ми, Мудрик наистина се старае да се интегрира“, беше казал треньорът на Челси Маурисио Почетино в понеделник сутринта на пресконференцията преди гостуването на Фулъм. Сините са „много доволни“ от начина, по който 22-годишният играч се развива – въпреки че все още не е отбелязал гол за Челси.

Pochettino: „Младите хора се нуждаят от време „

Това вече не беше така снощи, когато украинецът вкара, за да даде на гостите временна преднина от 1:0 при победата с 2:0 на „Крейвън Котидж“. След като направи състезателния си дебют на 21 януари тази година (0:0 в Ливърпул), Мудрик, който се премести в Лондон от Шахтьор Донецк в началото на годината за основна сума от около 70 млн. евро, чака повече от осем месеца за първия си гол за ФК Челси.

Дълго време, което треньорът Почетино обяснява именно с „приспособяването“ на терена и извън него: „Трябва да разберем, че младите хора се нуждаят от време и трябва да свикнат“, каза аржентинецът. „Беше голяма адаптация, когато Мъдрик пристигна тук, а когато дойдеш в отбор, не е лесно да се установиш в отбор, който не е солиден.“ Подписването означава, че крилото не е „черешката на тортата“, а се очакваше да се заеме направо с „голямата работа“ да поеме ролята на носещ играч в борещите се за оцеляване лондончани, което сега може да се получи след забавяне.

Мудрик под въпрос – Броя отново вкара гол след малко по-малко от година

Дали Мъдрик ще може да последва дебютния си гол още в следващото гостуване на Бърнли (събота, 16:00 ч.), все още е под въпрос. 22-годишният играч „почувства нещо в бедрото си, което трябва да изследваме, и не се чувстваше комфортно да продължи да играе“, обясни Почетино, който извади украинеца на почивката. „Надяваме се, че това не е голям проблем и той отново ще може да бъде на разположение в събота“, каза треньорът.

От друга страна, вероятно нищо не стои на пътя на Армандо Броя, който също сложи край на дългата суша с гола си за крайното 2:0. За разлика от Мъдрик, Броя беше заменен в 65-ата минута „само от предпазливост“, както потвърди самият той след мача. За последно 21-годишният нападател се бе разписал в началото на октомври 2022 г. при победата с 3:0 над Уулвс – скъсана кръстна връзка го принуди да си вземе дълга почивка след това. Фактът, че самият юноша на „сините“ успя да добави първия си гол за сезона във вторник вечерта в първата си стартова поява за сезона, „е просто невероятно чувство. Няма по-хубаво чувство от това да спечелиш три точки и да вкараш гол.“