петък, май 3, 2024
HomeFootballГуардиола изяснява въпроса с вратаря - Родри иска почивка

Гуардиола изяснява въпроса с вратаря – Родри иска почивка

Преди срещата с Реал Мадрид Манчестър Сити трябва да изпълни една задължителна задача – да замени незаменим играч. Междувременно Стефан Ортега Морено получи яснота дали е новият номер 1

След мача е преди мача – и обикновено няма много време за възстановяване, когато си танцувал на няколко сватби и започва април. Дневникът на Манчестър Сити също е пълен до пръсване, за разлика от батериите на някои от ключовите играчи на носителите на требъл.

След равенството 3:3 в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига в Реал Мадрид във вторник стабилизаторът и вечен любимец Родри открито призова за почивка, която вероятно ще получи през уикенда. „Ако имате играч, който не иска да играе, тогава той няма да играе“, отговори треньорът на Ман Сити Пеп Гуардиола в петък, малко повече от 24 часа преди домакинския мач от лигата срещу промотирания и намиращ се в подножието на класирането Лутън Таун в събота следобед.

Забележителната статистика на Родри

Каталунецът също така „много би искал да даде почивка на централните защитници преди втория мач срещу „белите“ в сряда, но нямаме заместници“. Гуардиола все още не можеше да каже как ще се справят защитниците Кайл Уокър и Нейтън Аке, които трябваше да почиват наскоро, заедно с Фил Фодън, който беше заменен в Мадрид с удар. 53-годишният специалист няма да вземе решение за тяхната физическа годност до събота.

„Имаме големи, големи проблеми“, заяви Гуардиола, който дори не спомена конкретно една или две от забележителните статистики на Родри. 27-годишният испанец, който беше необичайно склонен към грешки срещу Кристъл Палас (4:1), не е бил побеждаван с фланелката на Сити в 66 състезателни мача и е пропуснал три от 32-те мача в лигата досега през този сезон на Висшата лига, който е напрегнат в горната част на таблицата, поради отстраняване: небесносините ги загубиха всичките

При най-малкото в позицията между постовете защитниците и техният треньор имат най-много един луксозен проблем: Дали ще играе възстановеният редовен страж Едерсон – или неговият заместник Стефан Ортега Морено, който наскоро дори беше пуснат да играе на „Бернабеу“? Бившият играч на Билефелд, чието бъдеще в момента е неясно, от известно време флиртуваше с редовно място в Манчестър, но сега получи шанс за изява.

„Едерсон е първият избор“, отговори Гуардиола на вратарския въпрос, който тлееше от дни, с ясни думи за първи път и разкри, че бразилецът вече е готов да играе срещу Реал във вторник. Който ще бъде и в събота срещу Лутън. Което поне не гарантира окончателно, че Едерсон действително ще играе