понеделник, май 6, 2024
HomeFootballГолямото шоу на Фатау: Лестър на ръба на промоцията във Висшата лига

Голямото шоу на Фатау: Лестър на ръба на промоцията във Висшата лига

След победата с 5:0 над Саутхемптън Лестър е на ръба на промоцията във Висшата лига. Наемникът от Спортинг Лисабон се отличи с попадение

Лестър Сити преодоля навреме краткия си период на слабост и е на прага на завръщане във Висшата лига. Изпадналият от предишния сезон клуб отпразнува победа с 5:0 в мача за наваксване срещу четвъртия в класирането ФК Саутхемптън във вторник вечерта, което означава, че на практика е пропилял шансовете си за директна промоция и ще трябва да планира плейофите.

Абдул Фатау, 20-годишният ганайски национал, който беше вкарал три пъти в останалите си 37 участия в Чемпиъншип през този сезон, отбеляза требъл в паметната за него вечер. В 25-ата минута дясното крило, който е под наем от Спортинг Лисабон до края на сезона, даде на „лисиците“ заслужена преднина на почивката, която Вилфред Ндиди увеличи на 2:0 с глава в края на часа.

След това Фатау прати топката великолепно с левия крак в далечния ъгъл за 3:0 (75′), подготви Джейми Варди за 18-ия му гол за сезона за 4:0 (79′), а после се възползва от асистенцията си за 5:0 (81′). Когато бе заменен шест минути по-късно, мъжът на вечерта най-накрая успя да празнува

Лийстър се нуждае само от още една победа – или от поражение от Лийдс в петък

Лийстър, които наскоро претърпяха четири поражения в шест мача, сега се нуждаят само от една победа в оставащите си два мача в Престън Норт Енд в понеделник и срещу Блекбърн Роувърс пет дни по-късно, за да получат промоция. Ако Лийдс Юнайтед и треньорът Даниел Фарке загубят в Куинс Парк Рейнджърс в петък, завръщането им във Висшата лига ще бъде финализирано преди време. Освен Лийдс (90 точки), към местата за директна промоция са се прицелили и новаците от Ипсуич Таун (89 точки, един мач по-малко).

„Нуждаем се от още една победа и тогава работата е свършена“, заяви ликуващият треньор на Лестър Енцо Мареска, който отказа да бъде заслепен от победата с 5:0: „Днес не беше най-доброто ни представяне, но се възползвахме от шансовете си.“

Лийстър е изправен пред отнемане на точки за новия сезон

Вие вече е ясно, че Лестър го очаква трудна година във Висшата лига. Заради огромните финансови загуби – дори и да останат в Чемпиъншип – на дневен ред е отнемането на точки в началото. Освен това на шампионите от 2016 г. е наложена забрана за трансфери, което означава, че те могат да правят трансфери и да удължават договори само с одобрението на Английската футболна лига (ЕФЛ). Лисиците все още се защитават срещу санкциите