събота, май 11, 2024
HomeBasketballГолямото шоу на Морант срещу Сан Антонио - победа на Маями в...

Голямото шоу на Морант срещу Сан Антонио – победа на Маями в топ мача

Маями Хийт подчертаха амбициите си през този сезон с категорична победа в топ мача на НБА. Джа Морант се отличи с голям принос за победата на Memphis Grizzlies.

Лидерите в Източната конференция Маями спечелиха домакинска победа със 112:99 срещу втория Чикаго Булс в понеделник вечер, за да увеличат преднината си. Четвъртата поредна победа на „Хийт“ беше и втора поредна загуба за „Булс“. Зак Лавайн беше най-добрият реализатор в мача с 22 точки, но не успя да попречи на „Булс“ да претърпят поражение.

В групата на преследвачите защитаващият титлата си Милуоки Бъкс спечели със 130-106 точки над Шарлът Хорнетс. Бъкс са на четвърто място, изпреварвайки Кливланд Кавалиърс, които загубиха домакинския си мач от Минесота Тимбъруулвс със 122:127. От отборите, които все още се надяват на директно място в плейофите, само Торонто Раптърс спечели, освен Тимбъруулвс от Западната конференция. Канадците спечелиха със 133:97 над Бруклин Нетс, които продължават да се борят без звездите си и трябваше да се справят и без треньора Стив Неш, който в кратки срокове беше включен в списъка на Корона в НБА.

52 точки! Морант постига най-добрия резултат в кариерата си

Без перспективи за плейофи са Орландо Меджик, водени от Франц и Мориц Вагнер от Берлин. Но отборът от дъното на Източната конференция записа втора поредна победа, като победи Индиана Пейсърс със 119:103, и се зарадва на Маркел Фулц, който изигра първия си мач след скъсването на кръстните връзки преди повече от година. Франц Вагнер завърши с 15 точки, две борби и три асистенции.

Джа Морант вкара 52 точки за победата на Мемфис Гризлис със 118:105. Само два дни по-рано Морант вече беше блеснал с 46 точки срещу Чикаго Булс. Отборът-изненада се доближи до „Голдън Стейт Уориърс“, които са втори в Западната конференция след „Финикс Сънс“.