понеделник, април 29, 2024
HomeEsportsВъпреки преднината на Fnatic във финала: G2 печели пролетния сплит на LEC

Въпреки преднината на Fnatic във финала: G2 печели пролетния сплит на LEC

G2 прибави още един щит на LEC в своята витрина с трофеи. През уикенда отборът от Берлин спечели и втория сплит от настоящия сезон

По време на редовния сезон изглеждаше, че може да има смяна на караула в европейския електронен спорт League of Legends, поне за кратко. Четири отбора бяха завършили на върха на таблицата с идентични резултати и бяха влезли в плейофите. Сред тях бяха Team Vitality и Fnatic – две организации, които бяха успели да победят миналогодишните шампиони на финалите, които изненадващо бяха победени и от Rogue.

Почти безупречен ход до финала

Впрочем, G2 се върна във върхова форма точно навреме за „домакинския мач“ в берлинската Riot Games Arena. Те се справиха за кратко с четвъртфиналите и полуфиналите на Upper Bracket с 2:0 победи, а в третия мач редовните участници на Worlds допуснаха само един гейм. Дори когато Team BDS изравни в най-добрата петица, отборът, воден от германския топ лайнър Серген „BrokenBlade“ Челик, не се изхвърли от курса. С категоричното 3:1 след геймовете G2 си осигури възможност за втора титла след победния зимен сплит в края на януари

Противник във финала беше британската организация Fnatic. Квинтетът загуби с 2:0 от G2 в полуфиналите на Upper Bracket, но си осигури шанс за реванш в Lower Bracket – със зрелищно завръщане срещу BDS. Бившият отбор на „Рекълс“ вече губеше с 2:0, но след това сътвори обратен завой, за да се получи най-зрелищният мач от плейофите.

След мечтания обрат: „Капките“ издърпаха шалтера на Fnatic

Първоначално изглеждаше, че британците, водени от привличащата погледите подкрепа Hyeon-Taek „Noah“ Oh, ще успеят да пренесат инерцията от хусарското си представяне в следващия си сблъсък с G2. Отборът поведе с 1:0, преди G2 да обърнат ключа и да не погледнат назад. Организацията си осигури три поредни гейма и спечели бест-оф-фита с 3:1, водена от MVP Расмус ‘Капс’ Винтер.

G2 вече си бяха осигурили класиране за Mid-Season Invitational и финалите на LEC (30 август – 1 септември в Olympiahalle München) чрез Winter Split, но прибраха още 40 000 евро под формата на награден фонд. Все още недостатъчно за доминанта на европейските LoL електронни спортове: „2/4“, написаха в Туитър в унисон Челик и джунглата Мартин „Яйк“ Сунделин след титлата и добавиха емотиконка с трофея към постовете си. Така че въпреки покачващите се температури състезателите все още могат да се облекат топло за летния сплит и финалите на сезона