неделя, май 19, 2024
HomePremier LeagueВисшата лига се отдалечава: беззащитните "шпори" губят от "Челси

Висшата лига се отдалечава: беззащитните „шпори“ губят от „Челси

Тотнъм Хотспър загуби от ФК Челси и пропусна местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Почти никаква заплаха в атака и два гола, допуснати от засади, доведоха до поражението срещу „сините“

В надпреварата за местата в Шампионската лига Тотнъм отчаяно се нуждаеше от точки, за да скъси разликата с Астън Вила на четвъртото място. Вернер и Дейвис липсваха поради контузии за преиграването на „Стамфорд Бридж“, а Бентанкур, Мадисън и Хьоберг бяха на пейката. Треньорът на „шпорите“ Анже Постекоглу започна с Емерсон Роял, Бисума, Сар, Джонсън и Ричарлисон след поражението с 3:2 от Арсенал.

Челси – само с Гилхрист на мястото на контузения Тиаго Силва след равенството 2:2 срещу Астън Вила – започна по-добре у дома. Мадуеке и Мъдрик навлизаха по крилата с много скорост и многократно създаваха опасности. Последният създаде първия голям шанс за Джаксън. Нападателят преодоля Викарио на вратата на „шпорите“, но ван де Вен спаси със силен шут (5′).

Члоба възнагради по-добрите сини

На „шпорите“ им липсваше креативност в атака. Топстрелецът Сон нямаше почти никакви действия през първото полувреме, а кросовете на най-активния играч на гостите Джонсън в повечето случаи бяха пресичани. От друга страна, Челси първоначално се доближи до гола – Мадуеке прати топката малко над вратата (23′) – и малко след това поведе: Чалоба насочи твърде свободно от свободен удар на Галахър в далечния ъгъл чрез Викарио (24′).

До заключителните етапи на първото полувреме „шпорите“ не създадоха опасни атаки. Сар имаше най-добрия шанс от игра (45,+2), след като Ромеро беше насочил встрани от свободен удар (38). Въпреки това гостите се оттеглиха на полувремето с дефицит

Шпорите остават безобидни – Джаксън увеличава

Второто полувреме започна в бързо темпо и с бърза фаза и в двете посоки, като „шпорите“ и техните атакуващи играчи Сон и Ричарлисон вече бяха много по-активни, отколкото през дълги периоди от първото полувреме. Въпреки това те продължиха да пропускат чисти шансове. Липсата на атака продължи и след втория гол на „сините“ – Джаксън се разписа с глава след като свободен удар на Палмър се отби от напречната греда (72′) – и победата на Челси вече не беше застрашена.

Поражението остави Тотнъм на седем точки от четвъртото място в Шампионската лига. Двата отбора продължават кампанията си следващата неделя: Челси приема Уест Хем в 15:00 ч., а „шпорите“ гостуват на ФК Ливърпул (17:30 ч.).