понеделник, май 6, 2024
HomeBasketballБруклин се измъква без Дюрант и Хардън - Слънцата продължават серията

Бруклин се измъква без Дюрант и Хардън – Слънцата продължават серията

Девин Букър извежда Слънцата до осма поредна победа, Бруклин Нетс губят без най-големите си звезди, а в Шарлът срещу Индиана има фойерверки. НБА в сряда.

Далас Маверикс се възстановиха добре след категоричната загуба от Голдън Стейт Уориърс и спечелиха гостуването си срещу Портланд Трейл Блейзърс. Победата със 132:112 в сряда вечерта (местно време) беше 28-ата победа за отбора около националния баскетболист Макси Клебер и шестата от последните осем мача. Клебер вкара 12 точки, а най-добър реализатор за тексасците беше Кристапс Порзингис с 22 точки.

Междувременно на върха в Западната конференция Финикс Сънс удължиха серията си на осем победи, побеждавайки Юта Джаз със 105:97. Девин Букър имаше изключителна вечер с 43 точки. Джаз, които са точно пред Маверикс, загубиха още повече с петата си загуба в последните шест мача.

Clippers отново обърнаха мача – Cavs минаха покрай Nets

Един ден след най-голямото завръщане в историята си Лос Анджелис Клипърс също обърнаха изоставането си срещу Орландо Меджик. Въпреки че в един момент изоставаше с 14 точки, Айзея Хартънщайн и неговият Клипърс победиха Меджик със 111:102 с помощта на братята Франц и Мориц Вагнер. Франц Вагнер беше най-резултатен в мача с 21 точки, но не успя да предотврати 40-ото поражение на своя отбор за сезона. „В последната четвърт фаулирахме прекалено много“, каза Вагнер.

Бруклин Нетс се смъкна до четвърто място в Източната конференция. За това бяха виновни загубата им от Денвър Нъгетс със 118:124 и загубата на Кливланд Калавиърс от Милуоки Бъкс със 115:99. Кливланд вече е на трето място след лидерите Маями Хийт и Чикаго Булс, които спечелиха със 110:96 срещу Ню Йорк Никс. Мрежите играха без контузения Кевин Дюрант, без Кайри Ървинг, който няма право да играе заради пропуснатата ваксинация, и без Джеймс Хардън, който получи почивка, за да се възстанови от лека контузия.

284 точки в Indiana vs. Charlotte

Загубата на „Шарлът Хорнетс“ със 158:126 от „Индиана Пейсърс“ беше мачът с най-много точки в НБА през този сезон. Стършелите вкараха 24 тройки. ЛаМело Бол записа 29 точки, 13 асистенции и 10 борби за четвъртия си трипъл-дабъл за сезона. Кели Оубре-младши (39 точки) вкара десет тройки от пейката, с което постави личен рекорд.