неделя, април 28, 2024
HomeNBAБратята Вагнер на игрището за плейофи - Хартънщайн с най-добър резултат

Братята Вагнер на игрището за плейофи – Хартънщайн с най-добър резултат

Братя Вагнер все още са на път да постигнат успех с Орландо в НБА. Двамата германски национали в Ню Йорк претърпяват поражения. НБА в петък сутринта

Орландо Меджик са на четвърто място на Изток и са на път да се доберат до плейофите. Отборът, воден от германските национали Франц и Мориц Вагнер, спечели в четвъртък (местно време) срещу Ню Орлиънс Пеликанс със 121:106. Петата поредна победа означава, че Орландо ще завърши редовния сезон с положителен резултат за втори път от дванадесет години насам. Мориц Вагнер допринесе с 14 точки, а брат му Франц отбеляза 18 точки.

Двубоят беше успешен и за Далас Маверикс. Воденият от Лука Дончич и Максимилиан Клебер тим победи Юта Джаз със 113:97 и се изкачи на шесто място на Запад със седмата си победа от последните осем мача. Клебер записа седем точки, две борби, две асистенции и три откраднати топки за малко под 17 минути игра.

Въпреки силния Исая Хартънщайн, Ню Йорк Никс бяха победени със 100:113 от шампиона Денвър Нъгетс с изключителния Никола Йокич (30 точки, 14 борби, 11 асистенции). Хартънщайн отбеляза 20 точки като стартов играч – личен рекорд в НБА! Той записа и осем борби, три асистенции, два блока и една открадната топка. Въпреки поражението Никс остават на директно място в плейофите на Запад.

Антетокунмпо се завръща

Бруклин Нетс и световният шампион Денис Шрьодер са далеч от него. Нюйоркчани загубиха със 108:115 от Милуоки Бъкс и шансовете им за достигане до финала намаляват след петото им поредно поражение. При дванадесет оставащи мача до края на първенството в момента Нетс изостават с четири победи от последното място, което им дава право на участие в плейофния турнир. Шрьодер записа девет асистенции, но вкара само пет точки от девет опита.

Възстановеният Джанис Антетокунмпо вкара 21 точки и грабна девет борби за Бъкс. „Опитваш се да контролираш това, което можеш да контролираш“, каза Антетокунмпо, който пропусна два мача заради болезнени проблеми с пателарното сухожилие. „Подобни неща ще се появяват от време на време. В края на краищата това са картите, които са ти раздадени, и просто трябва да продължиш и да играеш през болката и несгодите.“