петък, май 17, 2024
HomeNBAБлокът на Mobley предотвратява трета победа на Magic - Sixers открадват мач...

Блокът на Mobley предотвратява трета победа на Magic – Sixers открадват мач 5 в Ню Йорк

Орландо Меджик са близо до трета победа срещу Кливланд Кавалиърс – но Франц Вагнер не успява да направи решителния опит. Милуоки и Филаделфия скъсяват разликата. Плейофите в НБА в сряда сутринта

След два доминиращи домакински мача и равенство 2:2 в четвъртфиналите на конференцията срещу „Кавс“, „Меджик“ пътуват до Охайо в добро настроение. Един близък мач по-късно обаче Кливланд отново е начело в тази серия и се нуждае само от още един спечелен мач, за да елиминира своя съперник.

При 103:104 гостите от Флорида бяха много по-близо до победата, отколкото в първите два мача за откриване на серията. Франц Вагнер проби до коша шест секунди преди края – с изравнителния кош пред очите ни. Но Еван Мобли имаше нещо против: 22-годишният нападател на Кавс блокира световния шампион на същата възраст. Орландо трябваше да фаулира, а Кливланд запази нервите си на линията. В крайна сметка Паоло Банчеро успя да съкрати крайния резултат само с тройка

С последната си кофа Банчеро увеличи актива си за вечерта на 39 точки (8 борби, 4 асистенции), докато Вагнер (14 точки, 5 борби, 6 асистенции) не успя да се изравни с галапредставянето си в четвъртия двубой, а брат му Мориц събра осем точки и две борби. Двамата берлинчани бяха постоянно освирквани и подигравани от феновете в Охайо заради колежанското си минало в университета в Мичиган, който не е много далеч. Както често се случва, за съперника се отличи Донован Мичъл (28), а Дариус Гарланд имаше 23 точки.

Магията трябва да спечели у дома в събота вечер (1 ч. българско време), за да наложи решаващия седми мач на 5 май. Тогава отново Кавс ще имат предимство на домакинския терен.

Макси разваля мача с Никс – Бъкс компенсират отсъствието на Джанис

Ню Йорк Никс и Айзея Хартънщайн пропуснаха да се класират рано в следващия кръг. 25-годишният център загуби със 106:112 от Ню Йорк Никс срещу Филаделфия 76ърс у дома в „Медисън Скуеър Гардън“. Тайрийз Макси изведе „филипсите“ до важна втора победа. Гардът първо спаси отбора си с дълга тройка в продължението, а след това се оказа отличникът в Голямата ябълка с 46 точки (седем тройки), пет борби и девет асистенции. Големият мъж Джоел Ембийд имаше мигрена в навечерието на мача, но въпреки това успя да постигне трипъл-дабъл (19/16/10).

Най-добър реализатор на Никс отново беше Джейлън Брансън с 40 точки, а Хартънщайн имаше шест точки, седем борби и четири асистенции за 27 минути. Никс искат да обърнат втората точка в мача в четвъртък (местно време) във Филаделфия, като тогава отново несъмнено ще бъдат подкрепени от многобройните пътуващи фенове.

Третата серия на Изток също е отворена: подсиленият отбор на Милуоки Бъкс спечели със 115:92 срещу Индиана Пейсърс и направи 2:3, като Крис Мидълтън и Боби Портис вкараха по 29 точки, за да поведат отбора си към победата. Двете звезди Джанис Антетокунмпо и Дамян Лилард отново липсваха поради контузии. Шестият мач ще се играе в петък (местно време) в Индианаполис