вторник, май 14, 2024
HomeMotorsportsАлекс Ринс трябва да си вземе още една почивка: Икер Лекуона кара...

Алекс Ринс трябва да си вземе още една почивка: Икер Лекуона кара в Сепанг и Лусаил

Процесът на възстановяване на Алекс Ринс продължава след поредната операция – Икер Лекуона ще се върне в LCR-Honda за следващите две състезания

Алекс Ринс няма да участва и в предстоящите Гран при в Малайзия (12.11.) и Катар (19.11.). Екипът на LCR Honda отново е номинирал Икер Лекуона за заместник на пилота. За пилота на Honda в Световния шампионат на Супербайк това ще бъдат състезания номер шест и седем в MotoGP тази година

Ринс се завърна след дългата си пауза заради контузия в Гран при на Япония. Но той трябваше да хвърли кърпата след петъчните тренировки. Болката в долната част на десния му крак беше твърде голяма. Щефан Брадъл завърши уикенда в Мотеги.

След това Ринс завърши целия уикенд в Индонезия и отпразнува деветото място. Но след това отново приключи в Австралия след петъчните тренировки. Той отлетя обратно за Мадрид и претърпя още една операция на дясната фибула.

За Гран при на Тайланд не бе номиниран заместник, тъй като това състезание се проведе седмица след Австралия. Сега Лекуона ще бъде използван в Сепанг и Лусаил. Това означава, че Ринс може да се завърне този сезон едва в края на ноември за финала във Валенсия.

Предстои да видим дали Ринс ще получи зелена светлина от лекарите за Валенсия. Важен тестов ден ще се проведе във вторник след финала. Там Ринс може да кара Yamaha M1 за първи път, тъй като догодина преминава в заводския отбор на Yamaha.

Лекуона вече заместваше своя сънародник Ринс в екипа на LCR на Силвърстоун, Спилбърг и Барселона. Той също така заместваше Марк Маркес в заводския отбор на Honda в Херес и Йоан Мир в Асен.

Лекуона не е спечелил точки за шампионата в нито едно от петте си участия в състезанията до момента. Бъдещето му все още е в Световния шампионат на Супербайк. Honda удължи договора му с две години за 2024 и 2025 г. Лекуона завърши сезон 2023 г. на 13-о място в Световния шампионат. Той не успя да се класира на подиума