събота, юли 27, 2024
HomeNBAРазмяна срещу силните Пейсърс: Браун води Селтикс към финалите на НБА

Размяна срещу силните Пейсърс: Браун води Селтикс към финалите на НБА

Бостънските „Селтикс“ за пореден път оправдаха ролята си на фаворити. Силен финален удар им осигури победа над Индиана Пейсърс и билет за финалите на НБА

Игра 4 също беше вълнуваща, но накрая Селтикс също стигнаха до успеха. Серия от 15:4 осигури на шампионите рекордьори в НБА категорична победа със 105:102 в истински трилър в Индианаполис, който не успя да избегне разгромната победа.

Отборът даде тежък отпор на съперника си, както обяви старши треньорът Рик Карлайл – въпреки продължаващото отсъствие на главния си мозък Тайрийз Халибъртън. Контузеният пойнт гард отново много липсваше, въпреки че и други се намесиха на мястото си.

24-годишният пойнт гард Андрю Нембхард се разигра в светлината на прожекторите в отсъствието на топ-кучето, като отбеляза 24 точки, десет асистенции и шест борби, но пропусна решаваща тройка в решителния момент, която щеше да изравни играта още веднъж. След пропуснатата стрелба Пейсърс не успяха да получат топката до финалната сирена

Уайт вкара решаващия изстрел

Сред победителите. Джейлън Браун отново се отличи и впоследствие беше коронясан за MVP на финалите на Източната конференция. Стрелецът вкара 29 точки в карето – плюс асистенцията за Дерик Уайт, който потъна в решителната стрелба от центъра 43 секунди преди края. Браун 29, Джейсън Тейтъм 26 (с 13 борби и 8 асистенции), Уайт 16 – триото гарантира, че Бостън успя да обърне дефицита от 9 точки през второто полувреме.

„Те се бориха до края, това е отбор, който има много гордост“, каза Тейтъм, хвалейки съперника, който изравни в три от четирите мача в тази серия. Карлайл от своя страна върна комплимента на „Селтикс“: „Те се измъкнаха в края в последните два мача и просто имаха по-успешни действия.“

Далас все още се нуждае от победа – ще се завърне ли Клебер?

Селтикс сега имат десетдневна почивка и са в очакване на последния си съперник. Към момента всичко изглежда така, сякаш той ще дойде от Тексас. Далас Маверикс спечелиха първите три мача срещу Минесота Тимбъруулвс и мирише на разгром и тук. И тук двамата топ играчи Лука Дончич и Кайри Ървинг и техните съотборници със сигурност ще се радват на по-дълга почивка. Немският им съотборник Макси Клебер очевидно има шанс да отпразнува завръщането си след контузията в рамото. Силният дефанзивен нападател беше изваден от списъка на Мавс със сигурни отсъстващи и поставен в графата „съмнителни“