четвъртък, октомври 24, 2024
HomeTennisКьопфер и Ханфман отпадат в 16-ия кръг в Щутгарт

Кьопфер и Ханфман отпадат в 16-ия кръг в Щутгарт

Тенисистът Доминик Кепфер изигра вълнуващ 16-и кръг на турнира на трева в Щутгарт. Две точки го делят от победата. След това Яник Ханфман също губи

Доминик Кьопфер, играч за Купата на Дейвис, пропусна да се класира на четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Щутгарт. 30-годишният тенисист загуби от петия поставен италианец Лоренцо Музети трудно в три сета 7:6 (11:9), 6:7 (5:7), 3:6, след което отпадна и Яник Ханфман. Тенисистът от Вайнхайм загуби с 5:7 и 6:7 (5:7) от четвъртия поставен американец Франсис Тиафо.

Във вълнуващия и интересен мач от 16-ия кръг срещу фаворита италианец 65-ият в света все пак впечатли както с играта си, така и с бързите си крака. Кьопфер запази нерви и когато първият сет можеше да отиде при Музети с общо пет възможности. Във втория тай-брейк тогава Кепфер беше само на две точки от победата и по този начин от достигането на първия си четвъртфинал на ATP на трева.

След два сета без загубено подаване, в решаващия сет имаше три пробива. Кьопфер веднага навакса изоставането си от 1:3, но след това отново загуби сервис гейма си при 3:5. „Горчиво“, коментира мъжът от Шварцвалд, все още недоволен на корта. „Глупаво пробит и след това просто не е достатъчно“.

Професионалистите в тениса се подготвят за Уимбълдън (1 – 14 юли) в рамките на събитието на Вайсенхоф. Ханфман и Ян-Ленард Щруф също достигнаха до 16-ия кръг. Миналогодишният финалист Щруф ще играе отново едва в четвъртък. Германският номер едно Александър Зверев отмени участието си в турнира с награден фонд 812 235 евро, след като загуби финала на Откритото първенство на Франция