петък, април 19, 2024
HomeUEFAЖокерът предотвратява изненадата: ManUnited обръща мача в Никозия

Жокерът предотвратява изненадата: ManUnited обръща мача в Никозия

Манчестър Юнайтед изпълни задължението си в Никозия. Червените дяволи обаче трябваше да преследват изоставане от 3:2 и обърнаха мача само благодарение на две диви карти.

След поражението в дербито с ManCity треньорът на Юнайтед Ерик тен Хаг даде шанс на някои играчи да се поправят. За разлика от поражението с 3:6 на стадион „Етиад“, холандецът направи само три промени. В стартовата единайсеторка бяха повикани бившите звезди на Реал Каземиро и Кристиано Роналдо, както и Линдельоф. Рашфорд и Мактоминей отпаднаха от групата, а Варан отсъстваше с контузия в глезена.

В едва третия си мач от началото на този сезон Кристиано Роналдо зае централно място в началните етапи. Срещу дълбоко разположените домакини CR7 отправи първия опасен удар, който бе блестящо спасен от Фабиано Фрейтас (9-ата минута). Кръстът на Антони не беше достатъчно точен (16-и), а лобът на Бруно Фернандес удари напречната греда (18-и), но аутсайдерите оцеляха през началния период, без да допуснат гол.

Попадението на Малакия остави ManUnited зад гърба си

След силната фаза около 20-ата минута „червените дяволи“ почти не намериха пролуки през останалата част от първия период. Единствено ударът на Антони към напречния ъгъл беше избит от Фабиано Фрейтас (27-и). Липсата на шансове от страна на отбора на десетте Хага беше наказана. Когато Malacia изгуби топката като последен, домакините превключиха на скорост и се оказаха изключително ефективни: Ansarifard вкара за многозначителна преднина на полувремето (34-та).

Червените дяволи бяха призовани през второто полувреме и обърнаха мача чрез два жокера. Рашфорд, който влезе на мястото на Санчо на почивката, първо пропусна малко след смяната си (47-ата минута), но след това запази хладнокръвие и вкара за 1:1 (53-ата минута). Само десет минути по-късно друг жокер – Марсиал – нанесе удар. След прекрасен пас от Рашфорд французинът вкара първия си гол в долния ляв ъгъл (63-ата минута).

Кристиано Роналдо удря само пощата

Грамата се изравни, тъй като ManUnited не се стремеше към трети гол, но успя да поведе, а Никозия нямаше качествата да поставя опасни акценти. Дълго време преднината оставаше близка – включително и защото Кристиано Роналдо удари само гредата от шест метра с напълно свободен удар (78-ата минута). В заключителната фаза Рашфорд направи резултата 3:1 след контраатака след двойно подаване с Кристиано Роналдо (84.).

Наместо да вземат преднина от два гола по спокоен начин, „червените дяволи“ не се защитаваха внимателно веднага след втория гол на Рашфорд и допуснаха наградата. Панайоту вкара изравнителния гол в 85-ата минута. Но гостите не трябваше да треперят повече, тъй като сега ловко спасиха 3:2 в продължението.

ManUnited се изкачи на второ място, след като Шериф Тираспол загуби от Реал Сосиедад. От друга страна, Омония не успя да поднесе изненадата и все още чака първите си точки през настоящия сезон на Лига Европа.