Thais Pacers legyőzte Antetokounmpo Bucksát – a mitikus pontszám ellenére is

A Milwaukee Bucks nem tudja megtartani egyértelmű előnyét az Indiana Pacers ellen. Egy német debütál a szezonban a hazaiaknál. NBA péntek hajnalban

Dacára Giannis Antetokounmpo idei szezoncsúcsának, a Milwaukee Bucks kikapott az Indiana Pacerstől az NBA-ben. A görög helyi idő szerint csütörtökön 54 pontot dobott, de a Bucks 124-126 (60-66) arányban kikapott idegenben. A 2021-es bajnok harmadik vereségét szenvedte el a szezon nyolcadik mérkőzésén.

Antetokounmpo mindössze egy ponttal maradt el tavalyi egyéni legjobbjától. A kétszeres MVP azonban a Pacers ellen összesen nyolc eladott labdát is elkövette, ebből kettőt csak a vitatott utolsó percben

A szezon első meccse Theisnek

A záró negyed közepén még tíz ponttal vezetett a Bucks, de a Pacers az amerikai válogatott Tyrese Haliburton vezérletével behúzta a fordítást. Haliburton 89 másodperccel a vége előtt dobott egy hárompontost, amivel a Pacers 122-121-re vezetett.

A német válogatott és világbajnok Daniel Theis a kilencedik mérkőzésen először lépett pályára a házigazdáknál – igaz, csak nyolc percig, amelyben Theis két pontot szerzett. A center a világbajnokságon mutatott erős szereplése ellenére korábban a kispadon ült, és nem lépett pályára, mindössze egy

-előszezoni mérkőzésen gyűjtött perceket.

Franz Wagner későn vezet, de ez nem elég

Franz és Moritz Wagnerék helyi idő szerint csütörtökön Mexikóvárosban játszottak az Orlando Magic ellen, de a világbajnok testvérek 119-120 (69-73) arányú vereséget szenvedtek az Atlanta Hawks ellen. Franz Wagner 42 másodperccel a vége előtt 119-117-re vezette a Magicet, de az atlantai Dejunde Murray bevágta a döntő hárompontost a győzelemért.

Az Orlando így szezonbeli nyolcadik mérkőzésén negyedik vereségét könyvelte el. Franz Wagner 12 pontot és hét lepattanót, Moritz Wagner pedig 13 pontot szerzett.