Parancsoló győzelem Ukrajna ellen – Skócia az 1. helyre ugrott előre

Skócia 3-0-s győzelmének köszönhetően Ukrajna otthonában tett egy lépést a B-liga 1. csoportjának megnyerése felé.

Míg Steve Clark skót edző három változtatást eszközölt a legutóbbi Nemzetek Ligája-mérkőzéshez (4-1 Örményországban) képest – McKenna, Tierney és Christie jött Hanley, Taylor és Gilmour helyére -, addig az ukrán Oleksandr Petrakov hatot változtatott a június közepén Írország ellen elért 1-1-es döntetlenhez képest. Az Arsenal játékosa, Zincsenko (vádlihólyag) is a hiányzók között volt. A kezdő tizenegybe újonnan került többek között Mudryk, akinek a nyáron a Bayer Leverkusenhez való költözése nem jött össze.

Már csak egy esélye van – Patterson megsérült

Csak az elején Ukrajna egy kicsit lendületesebben mutatkozott be. Aztán azonban a skótok gyorsan jobban belelendültek a játékba – mert kicsit több lendületet fejlesztettek a kapu felé, és legalább szórványosan kapura is lőttek. Az első félidő legjobb lehetőségét Armstrong adta, akinek lövését Trubin hárította (22.). A hazaiak szerencsétlenségére az Everton játékosa, Patterson a 26. percben bal térdsérüléssel kényszerült le a pályáról. Hickey bejött a játékba.

Volt azonban egy izgalom az első félidőben. Bondar nem sokkal a félidő előtt egy rusztikus csellel tisztázta a gól felé tartó Adamset. Mindkét játékost kezelni kellett utána, Bondar sárga lapot látott (45.).

A felsőbbrendű skótok jutalmazzák magukat

A folytatás után a skótoké volt a főszerep, akik egyre több lehetőséget alakítottak ki a túl passzív ukránok ellen. Armstrong és Adams is kudarcot vallott Trubin próbálkozásával (59., 64.), másodpercekkel az első kísérlet előtt Adams fejjel a keresztléc alját találta el (64.). De aztán eljött az idő. A 70. percben a bravúrok szerencséjére McGinnhez került a labda, aki laposan lőtt be és ezzel 1-0-ra alakította az állást.

Azután a dolgok továbbra is az ukrán gól irányába haladtak. A 80. percben Dykes és Fraser közreműködésével 2-0-ra vezettek a skótok, Dykes egy balról érkező szögletet fejelt a kapuba. Érdekes módon néhány perccel később a 3-0 majdnem megismételte a második skót gólt. Fraser adott szögletet balról befelé, Dykes emelkedett a legmagasabbra és ismét a jobb sarokba lőtt a végeredményt jelentő gólt.

Skócia, amely most Ukrajna előtt vezeti a Nemzetek Ligája B csoportjának 1. csoportját, jövő szombaton (20.45) ismét Írországgal játszik otthon. Ukrajna számára néhány órával korábban (délután 3 órakor) indul Örményországba.