MotoGP Jerez: Bagnaia rekordidővel a pole-ban – Marquez a második sorban

Francesco Bagnaia ünnepli szezonbeli első MotoGP pole-ját Jerezben – Fabio Quartararo és Aleix Espargaro az első sorban – Alex Rins ismét elbukott a Q1-ben

Egy héttel ezelőtt Portimaóban a rajtrács végéről kellett indulnia. A jerezi kvalifikáción Francesco Bagnaia lenyűgöző visszatérést mutatott be, és megszerezte első pole pozícióját a 2022-es MotoGP-szezonban

A Ducati versenyzője 1’36.170-es legjobb idejével új pályarekordot állított fel, esélyt sem hagyva a konkurenciának. Fabio Quartararo (Yamaha) 0,453 másodperces lemaradással a második helyre szorult. Aleix Espargaro (Aprilia) ismét az első sorban állt rajthoz a harmadik helyen.

„Nagyon boldog vagyok, mert nagyon jól dolgoztunk ezen a hétvégén” – összegzett a pole-ból induló versenyző, aki Portimaóban megzúzta a vállát. „Visszatekintve boldog vagyok, hogy Portimaóban versenyezhettem. Mert ennek a versenynek köszönhetően újra megtaláltam az érzést, hogy képes vagyok nyomni.”

Quartararo erős versenytempóval leselkedik

A versenyre kellően magabiztos: „Az FT4-es tempóm is elég jó volt. Ez egy igazán jó nap számunkra.” Quartararo azonban szintén rendelkezett eggyel. „Ez egy remek rajtpozíció a holnapi napra” – mondta a második rajtkockáról.

„‘Pecco’ ma verhetetlen volt a kvalifikáción. Fél másodperccel gyorsabb volt, mint mindenki más. Szóval ez egy nagyon erős kör lehetett. Ami engem illet, a tempóm nagyon jó volt az FT4-ben. Úgy gondolom, hogy jól felkészültünk a versenyre, és ez a legfontosabb dolog. Nagyon magabiztos vagyok. „

Aleix Espargaro is kiemeli: „Nagyon boldog vagyok, mert a pénteki első kör óta nagyon jó érzésem van itt.” Az első sorban lassan törzsvendéggé válik. „Őrült kört mentem a kvalifikáción. Szó szerint ki kellett kapcsolnom az agyamat, hogy bejussak az első sorba!”

Néhány nagy név már képviselteti magát az első negyedévben

A királykategória a legjobb körülmények között teljesítette a szombat délutáni kvalifikációt. A hőmérő 27 fokig emelkedett a levegőben és 46 fokig az aszfalton.

A Q1-ben Johann Zarco (Pramac-Ducati), Alex Rins (Suzuki), Pol Espargaro (Honda) és a KTM gyári versenyzői már a továbbjutásért küzdöttek. Szokás szerint azonban csak a két leggyorsabb versenyző jutott be a Q2-be.

Ezúttal két Ducatis volt. Zarco az utolsó körben biztosította be az ülés legjobb idejét. A MotoGP újonca, Marco Bezzecchi a VR46 csapatból megelőzte a többi versenyzőt, és – egy bukás ellenére – egy körrel előrébb lépett a második helyen. Pol Espargaro mindössze három ezreddel maradt el a tempótól, így bejutott a Q2-be.

Marquez keresi a gyors hátsó kereket

A pole-ért folytatott küzdelem a Honda versenyzője nélkül zajlott. A Q2-ben a világbajnok Quartararo vezetett az első legjobb idővel, míg Jorge Martin (Pramac-Ducati) korán bukott, és át kellett ülnie a második motorjára. Marc Marquez (Honda) ráakaszkodott Bagnaia hátsó kerekére, és kezdetben az ötödik helyet szerezte meg.

A második futamban Marquez aztán Quartararo-t választotta referenciának. Utóbbit Bagnaia kiszorította az értékelésből, és némi távolsággal átvette a vezetést. Bár Quartararo is újra javítani tudott, a különbség egyértelmű maradt.

Aleix Espargaro a végén feljött a harmadik helyre, és kirúgta Millert az első sorból. Marc Marquez, aki egy ponton még negyedik volt, visszaesett az ötödik helyre. Zarco a hatodik helyen zárta a második sort. Már egy másodperccel elmaradt a pole időtől.

Rins és az összes KTM-es nem jut be a Q2-be

Takaaki Nakagami (LCR-Honda) a hetedik helyen végzett a kvalifikáción, őt Bezzecchi és Joan Mir (Suzuki) követte, aki egy bukás után nem tudott támadni. Martin a tizedik helyen végzett a korai bukása miatt. Enea Bastianini (Gresini-Ducati), szintén bukott, és Maverick Vinales (Aprilia) sorakozott fel mögötte.

Rins és Binder számára a kvalifikáció már a Q1-ben a 14. és a 15. rajthellyel ért véget, míg Franco Morbidelli (Yamaha), Fabio Di Giannantonio (Gresini-Ducati) és Remy Gardner (Tech-3-KTM), aki későn bukott, nem jutott tovább a hatodik sorból.

A Honda tesztelője, Stefan Bradl a 20. helyről indul a 200. nagydíjon. A német Luca Marini (VR46-Ducati) mögött és Miguel Oliveira (KTM) előtt végzett a kvalifikáción. Utóbbinak először a Q1-ben műszaki problémák miatt a boxban kellett kivárnia egy kis időt, és végül a 20. helyen ragadt.

Csak négy versenyző járt rosszabbul: Alex Marqueu (LCR-Honda), Andrea Dovizioso (RNF-Yamaha), az Aprilia tesztelő Lorenzo Savadori és Darryn Binder (RNF-Yamaha) a 22-25. helyen zárja a jerezi rajtrácsot.