Két tiszta ellentámadás és egy álomgól: a Juve legyőzte az esélyeket

Juventus Torinónak sikerült felszabadulnia a 8. játéknapon. A támadásban túlságosan veszélytelen Bologna ellen Kostic nyitógólja és egy óra elteltével szerzett duplája elég volt a megérdemelt 3-0-s győzelemhez.

Öt alkalommal egymás után nem nyert a Juventus. Túl kevés a saját ambícióikhoz képest, főleg, hogy eddig még a liga élvonalbeli klubjai ellen sem játszottak. A nemzetközi szünet előtti, Monza elleni 0:1-es vereség után Massimiliano Allegri edzőnek vissza kellett állítania csapatát a helyes útra. A Bologna ellen hat helyen változtatott a csapatán, de az ex-bundesligás Kosticot (Eintracht Frankfurt) és McKennie-t (Schalke 04) nem érintette a rotáció.

És ez a döntés kifizetődő volt. Egy lendületes nyitószakasz után, amelyben a vendégek tudták, hogyan kell végigjátszani, az ex-frankfurti és az ex-salkói volt az, aki megteremtette az első gólszerzési lehetőséget az Öreg Hölgy számára. Kostic félpályáról érkező keresztlabdája után a büntetőterületre bemozduló McKennie talált magára üresen, és fejjel tesztelte először Skorupski kapust (15.).

Különösen a szerb maradt feltűnő a kihagyott lehetőség után, és újra és újra gondot okozott a Rossoblu hátvédsorának. Szinte logikusan Kostic volt az, aki a 24. perc után felvidította a Bianconeri régóta szenvedő szurkolóit. Milik szerzett labdát Sansone ellen a középpályán – és hirtelen kinyílt a Motta-tizenegy egyébként jól szervezett védelme. Vlahovic gyakorlatilag szabadon választhatott, és Kosticot választotta, aki éles szögből betalált, ezzel megszerezve a vezetést és első gólját a Juve mezében.

Skorupski nagyot ment – Szczesny üresen

Röviddel ezután Milik lábában volt a második gól, de ezúttal Skorupski a hajrában közelről nagyszerűen hárított (31.). A Bologna saját támadóakciói hiányoztak. Ez annak is köszönhető volt, hogy a topcsatár Arnautovicot folyamatosan blokkolta a Juve védelme. Negyven perc kellett a vendégek első góljáig: de Silvestri fejese nem jelentett igazi próbatételt Szczesny számára.

A második félidőben a vendégek kicsit bátrabbak voltak, és tíz perc után valóban elkezdtek nyomást gyakorolni, és mélyen be tudtak jutni az ellenfél térfelére. De ez lett a vesztük.

Egy rosszul elvégzett szöglet után gyorsan kapcsoltak a hazaiak, és a labda Kostic révén McKennie-hez került, akinek keresztlabdája a teljesen szabadon álló Vlahovicot találta meg. A szerb Skorupski irányítása ellenére közelről a jobb sarokba fejelt és 2:0-ra növelte az előnyt (59.).

Milik rátesz egy lapáttal

Két perccel később még rosszabb lett a helyzet: egy szöglet után káosz alakult ki a Bologna hátsó alakzatában. Milik kihasználta ezt, és a büntetőterület széléről a léc alá pörgette a labdát – álomgól (62.). A Bologna morálja végül megtört, és az Öreg Hölgy nyomott a következő gólért. Vlahovic (68., 72.) és Rabiot (70.) próbálkozott, Skorupski és a kapufa akadályozta meg a további gólokat. Így maradt a 3:0.

A Bianconeri az utolsó percekre tartalékolt, elvégre szerdán a szintén nyeretlen Maccabi Haifa elleni Bajnokok Ligája-párharcban (21 óra) már az esetleges továbbjutásról szóló elődöntőre várnak, a szombati, Milan elleni bajnoki vendégjáték előtt (18 óra).

A Bolognának sorozatban két vereség után ismét lefelé kell néznie, és akár a kieső zónába is kerülhet, ha a Hellas Verona nyer hétfőn (20.45) az Udinese ellen.