Hullámvasút Toszkánában: az Interé az utolsó szó a vad 4-3-as győzelemnél

Kora gólok, hajrák, pakkformáció, egy késői oldalról lőtt gól és a hosszabbítás mélyén a megváltó 4:3 az Inter számára: az AC Firenze és a második helyezett milánóiak fantasztikusan futballoztak ezen a 11. játéknapon – a jobbik végét a Nerazzurri játszotta az ismét erős Lautaro Martinez körül.

Az AC Firenze egészen másképp képzelte el a Serie A rajtját. Miután az elmúlt szezonban a Conference League-be kvalifikálták magukat, az ibolyák még magasabbra tűzték ki céljukat – csakhogy az első tíz meccsükből mindössze tíz pontot szereztek. Most a második helyezett Inter Milan elleni hazai mérkőzés várt a Fiorentinára az Artemio Franchiban, a lehető legrosszabb kezdéssel párosulva.

Az FC Internazionale rögtön az elejétől kezdve megfelelt az esélyes szerepének, nyomást gyakorolt, és negyedóra elteltével már 2-0-ra vezetett. Lautaro Martinez csodálatos passza után Barella útjába került, a 2021-es Európa-bajnok pedig megfontoltan, félgőzzel a bal sarokba fejelt, és ezzel 1-0-ra alakította az állást (2. perc). A 15. percben pedig maga Lautaro fejezett be egy remek szólót horoggal és pontos befejezéssel.

Az Inter 2:0-t pazarolt – és mégis nyert

De nem ez volt a döntő gól, mert a firenzeiek hittek magukban az időnként kiélezett mérkőzésen – és még a szünet előtt megszerezték a fontos egyenlítő gólt. Dimarco egyértelmű szabálytalanságát követően Bonaventura ellen a VAR közbelépett, majd Arthur Cabral a büntetőt értékesítette, így 1:2 lett (33.). A szünet után Ikoné a keresztléc alsó élének segítségével a háló bal felső sarkába lőtte a labdát, feldobva a hazai szurkolók toszkánaiak hangulatát (60).

Hosszú Inter-arcok voltak az eredmény, de nem sokáig. A lombardok a 2-0-s vereség után topcsapatként adták el magukat, Joker Dzekóval nyomultak előre, és a VAR közbelépése után büntetőt is kaptak. Lautaro Martinezt egyértelműen Terracciano kapus buktatta, majd maga lépett ki, és fantasztikusan a jobb felső sarokba vágta a labdát, ezzel visszaszerezve a vezetést – 3:2 (73.).

Jovic remekelt, de a meccs győztese Mkhitaryan

De még ez az előny sem volt elég a Milannak, mert a Joker és ex-frankfurti játékos Jovic egy remek oldalsó lövéssel közelről betalált a hangosan ünnepelt 3:3-ra (90.).

Az utolsó szó azonban még mindig nem hangzott el. Sőt, a Nerazzurri a hosszabbítás mélyén újra nekifutott, Dzeko olyan robusztusan állta a sarat Milenkoviccsal szemben, amilyen csak tisztességesen lehet (a VAR nem avatkozott közbe), és Barellát állította színre. A dribblingművész a büntetőterületre érve Mkhitaryan felé keresztelt. Venutinak volt lehetősége tisztázni, amit meg is tett – csakhogy a labda egyenesen az ex-dortmundi játékos lábába került, akiről a labda egyszerűen a háló bal alsó sarkába vágódott (90.+5). A 4:3 és a lombardiaiak győzelme biztos volt, már csak azért is, mert a firenzeiek utolsó felsőlövése nem sikerült.

Ezzel a vad 4:3-mal, amely a meccs közepén és a végső sípszó után is megbeszéléseket és pakkformációkat tartalmazott, az Inter feljebb tornázta magát a tabellán – és egyúttal ünnepelte Lautaro Martinez (brace plusz assziszt) teljesítményét, aki néhány szerényebb Serie A-hét után jelenleg ismét nagy formában van.

Az argentin szurkolói, csapattársai és edzője, Simone Inzaghi jövő szerdán hasonló teljesítményt remélnek az argentintól, amikor a Milan az esélytelenebb Plzen otthonában előre lefoglalhatja a helyét a legjobb 16 között, és végre legyőzheti a Barcelonát, amely az utóbbi meccseken kétszer is meglepte őket.