Doncic tripla-duplája sem elég: hosszabbítás után kikapott a Mavericks

A Dallas Mavericks a válogatott kosárlabdázóval, Maxi Kleberrel a soraiban harmadik vereségét szenvedte el a szezon ötödik mérkőzésén. A Mavs helyi idő szerint szombat éjjel hosszabbítás után 111-117-re (51-46) kikapott az Oklahoma City Thundertől

A végén a szupersztár Luka Doncic 31 pontos, 16 lepattanós és tíz asszisztos tripla-duplája sem segített a Mavsnek, Kleber alig több mint fél óra játék alatt két pontot szerzett. Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság, az NBA még nagyon fiatal szezonjában a Dallas csak a tizenkettedik helyen áll a nyugati konferenciában.

Az Oklahoma oldalán Shai Gilgeous-Alexander 38 ponttal jeleskedett. Az OKC, amelyet a szezon kezdete előtt a liga egyik legrosszabb csapataként tartottak számon, most 3-3-ra áll a Mavericks előtt.

A még mindig a sérült Európa-bajnoki bronzérmes Daniel Theis nélkül felálló Indiana Pacers 125-116-ra nyert a Brooklyn Nets otthonában, és hetedik meccsén harmadik győzelmét ünnepelhette a szezonban. A Brooklyn sztáregyüttese Kevin Durant körül mély válsághangulatban van a hat meccsen belüli ötödik vereség után. „Ez egy katasztrófa volt” – mondta Steve Nash vezetőedző.