Az SV Wehen Wiesbaden az első 3. Liga-eMeister

Az SV Wehen Wiesbaden péntek este megnyerte a DFB 3. Liga-eMeisterschaft első kiírását. A hesseniek nyerték a döntőt a Viktoria Berlin ellen.

Nominálisan az SV Wehen Wiesbaden állította ki a legnevesebb csapatot mindazon 13 harmadosztályú klub közül, amely kipróbálta magát a 3. Liga eMeisterschaft premierjén. Sascha ‘Mocki’ Mockenhaupt profi labdarúgóval és Ebru ‘Ebru’ Önal tartalomkészítővel a hesseniek a FIFA-színtérről jól ismert neveket szerepeltettek a hivatalos csapatban.

A virtuális pályán azonban egy másik duó volt a felelős a sportsikerért: Adrian ‘Bojafux’ Gisik és Fabiano ‘Epixal7’ Loos. Utóbbi nemrég még a júniusi VBL nagydöntőjébe is bejutott a rájátszáson keresztül. Mockenhaupt az SVWW csapatának edzőjeként tevékenykedett, ‘Ebru’ a Twitch-en kommentálta az akciót.

Harmadik a csoportban a negyeddöntőbe jutásért

Mocki’ is szerette, ha sportigazgatónak hívják, elvégre ő állította össze a sikeres duplát. Utóbbiaknak viszont valamivel nehezebb dolguk volt a csütörtöki csoportkörben: az FSV Zwickau (4:4), a Viktoria Köln (6:6) és az Eintracht Braunschweig (6:6) ellen csak döntetlent értek el.

Ugyanakkor a harmadosztály nyolcadik helyezettje sem szenvedett vereséget. A Würzburg (5:2) és az SV Waldhof Mannheim (7:1) elleni győzelmeknek köszönhetően a harmadik helyen végzett, és pénteken bejutott a kieséses szakaszba. Az első ellenfél a negyeddöntőben az SV Meppen volt.

SVWW duó dacol a keserű 0:8-as vereséggel

A „Bojafux” és az „Epixal7” két szoros, 5:4 és 6:5 arányú győzelemmel jutott az elődöntőbe a Sportclub Verl ellen. A kelet-vesztfáliaiak makacs ellenfelet képviselnek: A 6:5-ös kezdés után egy 0:8-as vereség következett, ami egy harmadik döntő játszmát tett szükségessé. A „Bojafux” és az „Epixal7” azonban kitartott.

A vereség után Gisik és Loos talpra állt. Niklas ‘NiklasRank’ Rank és Onur ‘Onur_38P’ Polat verli duója nem tudott erre a gálaelőadásra építeni, helyette ‘Bojafux’ és ‘Epixal7’ szerezte meg a következő szoros győzelmet – a 3:2 a döntőbe jutást jelentette.

Mocki „több ilyen eseményt szeretne „

Az első 3. Liga eMeisterschaft végén a Wehen Wiesbaden a Viktoria Berlin ellen lépett pályára. A fővárosiak Bastian ‘Bxstip7’ Puskást és az osztrák FIFA egyéni bajnok Ajdin ‘Eyedin98’ Islamovicot küldték versenybe.

‘Bojafux’ és ‘Epixal7’ álomrajtot vett, 9:3-ra megnyerték az első mérkőzést, de a futballista vezetéknevű férfi és az eBundesliga bajnoka nem igazán lendült bele Verlben. Ez a második mérkőzésen sem változott, a 4:3 megpecsételte az SVWW címvédését.

„Bajnokok vagyunk” – tweetelte Mockenhaupt – azzal a kéréssel párosulva, hogy „több ilyen eseményt kell szervezni”. A „Bojafux” és az „Epixal7” a Wehen Wiesbaden 1 500 eurós pénzdíját biztosította, a döntő ellenfelei, a Viktoria Berlin további 500 eurót kapott. A mezőny többi részének pénzügyileg reménykednie kell a 3. Liga eBajnokság második kiadásában.