Az ördögi Meslier elkábítja a Liverpoolt, a Leeds meglepetésgyőzelmet aratott az Anfielden

A Leeds United meglepetésre 2-1-es győzelmet aratott az FC Liverpool ellen az Anfielden, elsősorban Meslier kapusnak köszönhetően.

A Vörösök a hét közben Amszterdamban aratott 3-0-s győzelemmel biztosították helyüket a Bajnokok Ligája legjobb 16 között – és most a gyenge formában lévő Leeds ellen egy újabb győzelemmel szerették volna lezárni a sikeres hetet. Jürgen Klopp mindössze egy cserét hajtott végre, a kispadon maradt Henderson helyett Thiago volt a finom középpályás.

A Leeds, amely nyolc meccs óta nyeretlenül utazott az Anfieldre, és a Fulham elleni 3-2-es vereséggel elszenvedte negyedik vereségét egymás után, Jesse Marsch edző nyomására három változtatást hajtott végre: Ayling, Greenwood és Sinisterra (lábsérülés) helyére Kristensen, Adams és Summerville került – és hamarosan jubiláltak, ahogy a játék kezdett a 17. helyezettek felé fordulni. A mérkőzés a 17. helyen álló csapat javára indult, a pirosak csúnya kommunikációs hibája miatt.

Flat upon fluff

Mi történt? Gomez szerzett labdát a jobb oldalon, majd Aaronson könnyedén szorongatta, és vissza akart passzolni Alissonnak. De Alisson már kijött, így Gomez passza teljesen a nadrágba ment, és inkább Rodrigo Moreno sablonja lett – 1:0 (4.).

A Vörösök sokkal többet birtokolták a labdát, ám ez kiderült, hogy baj, mert a Leeds megfosztotta Klopp csapatát az egyik legnagyobb erősségétől, a hatalmas ellenpréseléstől. Szinte nem is létezett, mert a fehérek szinte soha nem voltak labdán. A United is szorossá tette a pályát, nagy szívvel és futással védekezett – és mégis megadta az egyenlítő gólt.

Ebben a gólban is egy baklövés volt a döntő: Meslier kihagyta Alexander-Arnold jobb oldali büntetőből érkező keresztlabdáját – és rögtön meg is kapta a jutalmát: Robertson találta meg Szalah-t, aki közelről, technikailag igényes gólt lőtt, 1-1-re alakítva az állást (14. perc).

Világos fázis sok eséllyel

Az egyenlítő gól után egy olyan szakasz következett, amelyben a dolgok eléggé elvadultak. Különösen a Liverpool játszott hanyagul, és szerencséje volt, hogy a Leeds nem szerzett ismét vezetést. A Unitednek voltak lehetőségei, de Aaronson a keresztlécet találta el (20.), Harrison pedig nem tudta legyőzni Alissont (21.).

A másik oldalon Kristensen erősen védett Salah elől (31.), Meslier egy Darwinnal szembeni egy az egyben volt fölényben (32.), Robertson jobb oldali, lecsorgó keresztlabdája pedig szűken ment mellé (45.).

Strike: Roberto Firmino és Mo Salah (mi.) ünnepli az 1-1-et.

Liverpool növeli a nyomást

Klopp nem volt elégedett csapata első félidei teljesítményével, de a német edző a félidőben nem változtatott – csak azért, hogy lássa, védencei tanácstalanok lesznek. Az előrejátékban sok volt a gond, és a hazaiak alig tudtak veszélyt teremteni.

Ez azonban megváltozott, mivel a Vörösök egy óra elteltével felpörgették a tempót, és Robertson (61.), Darwin (66.) és a csereként beállt Henderson (69.) révén remek lehetőségeket alakítottak ki, de a Leeds kapusát, Meslier-t nem lehetett legyőzni. A záró szakaszban a Liverpool volt a domináns csapat, de elfogyott az idő, és a Leeds megtartotta a döntetlent.

A fehérek is számíthattak Meslier kapusra, aki Darwin (79.) és Roberto Firmino (82.) gólját is hárította, míg a csereként beállt Bamford a vendégek talán legnagyobb lehetőségét hagyta ki, amikor hihetetlen hibát követett el, amikor 15 méterről, központi helyzetből tisztára lőtt.

De az esélytelenek számára még mindig nem volt happy end: Miután Meslier a helyszínen volt Salah (86.) és Firmino (88.) ellen, a csereként beálló Gnonto csak félszívvel kísérte a bal oldalon. Ezután befelé vitte a labdát, ahol Bamford Sommerville-nek cselezett. Nem kellett sokáig várnia, hogy a labdát a hálóba kotorja a sokat ünnepelt 2-1-es győzelemhez (89. perc).

Az FC Liverpool így ismét botlott a bajnokságban, és továbbra is a tabella szürke középmezőnyében ragadt. Kedden azonban a Vörösök a Bajnokok Ligájában hazai pályán, a Napoli elleni csúcsrangadón jóvátehetik a történteket – és esetleg még az A csoport első helyét is megszerezhetik. Kisebb futballcsoda kell azonban ahhoz, hogy a Liverpool megdöntse az első mérkőzésen elszenvedett 4-1-es vereséget, és letaszítsa a trónról a jó formában lévő olaszokat (zsinórban 13 győzelem).

A következő csúcsrangadó a bajnokságban vasárnap (17.30) Londonban lesz, amikor a Tottenham Hotspurhöz utaznak. A Leedsnek viszont előző nap (16:00) hazai meccse van a Bournemouth ellen.